logo

24 Ağustos 2017

YouTube Terör Örgütü YPG’nin Hesabını Kapattı

Video paylaşım sitesi YouTube YPG’nin hesabını kapattı. YouTube terör örgütü YPG’nin hesabını kapatırken, açıklama yapan YPG kararın siyasi olduğunu ve itiraz edeceklerini açıkladı. Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG’nin YouTube hesabı, yayın ilkelerini ihlal ettiği gerekçesiyle kapatıldı. Türkiye’nin terör örgütü olarak kabul etmesine rağmen ABD’nin silah yardımında bulunduğu YPG’nin YouTube kanalının kapatılması, terör örgütüne darbe olarak yorumlandı.

YOUTUBE YPG’NİN HESABINI KAPATTI

AMERİKAN merkezli popüler video paylaşım sitesi YouTube, ’PKK’nın Suriye’deki kolu’ olarak bilinen YPG’nin medya hesabını kapattığı belirtildi. YPG, yaptığı açıklamada, YouTube’nin ilkelerini ihlal etmediklerini ve kapatmaya sebep gösterilen paylaşımların Rakka’dan sivillerin kurtarılması ile ilgili olduğunu belirtti.

PKK terör örgütünün Suriye’deki kolu olarak bilinen ve ABD öncülüğündeki koalisyonun desteği ile Rakka’da DEAŞ’a yönelik operasyon yapan YPG’nin Youtube’daki hesabı kapatıldığı belirtildi. YPG’ye yakınlığı ile bilinen Suriye’deki Kürt sitelerinde yer alan habere göre,açıklama yapan YPG, YouTube’nin ilkelerini ihlal etmediklerini ve kapatmaya gerekçe gösterilen paylaşımların DEAŞ zulmünden kurtarılan Rakkalı sivillere ait görüntüler olduğunu açıkladı. YPG, DEAŞ’ın vahşet içeren videoların halen yayınlanmasına YouTube tarafından izin verildiğinidikkat çekerek, kararın siyasi olduğunu öne sürdü.

YouTube YPG’nin hesabını kapatırken, Türkiye’nin terör örgütü olarak gördüğü YPG’ye ABD silah yardımı yapmaya devam ediyor. YouTube’ın YPG’nin hesabını kapatmasının ardından diper sosyal paylaşım sitelerinin de aynı kararı alabileceği ve YPG’nin hesaplarını kapatabileceği belirtiliyor.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?