logo

21 Eylül 2017

Yeni Kimlik Kartlarına Dair Açıklama Geldi !

Yeni çipli kimlik kartlarına dair açıklama Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner tarafından verildi ! Kartların teslim süresi 1 haftaya düştü . Kart Teslim edildikten sonra “ALO 199” tarafından vatandaşlar tek tek aranarak memnuniyet durumu ölçüleceği beyan edildi .

Çipli kimlik kartlarıyla ilgili yeni açıklama!

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Güner, yeni kimlik kartları hakkında konuştu. Güner, çipli kimlik kartlarının teslim süresinin bir haftaya indiğini belirtti.

Çipli kimlik kartlarıyla ilgili yeni açıklama!
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, çipli Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının, önce biyometrik veri kontrol bölümünde değerlendirmeye tabi tutulduğunu belirtti.

Güner, şimdiye kadar10 milyonu aşkın kişinin çipli kimlik kartını teslim aldığını söyledi. Sinan Güner. yaptığı açıklamada “Eğer bugün Türkiye’de 10 milyon kimlik kartı varsa, 10 milyon tane biyometrik veri var. Yani parmak izi var, fotoğraf var. Sahteciliği önlemek adına bir kişi başvuru yaptığı zaman bu kişinin daha önce kart alıp almadığı, bunun bir sahtecilik girişimi olup olmadığını anlamak için sistem hemen alınan parmak izlerini, fotoğrafları depoladığımız verilerle karşılaştırıyor” sözlerini dile getirdi.

Teslim süresi 1 haftaya indi

Yeni kimlik kartlarının tesliminin daha önce uzun sürdüğünü belirten Sinan Güner, “Daha önce 3-4 hafta gibi uzun bir teslim süremiz varken, şu anda bu teslim süremizin bir haftaya indiğini görüyoruz. Özellikle yeni makinelerimizin devreye girmesiyle daha ileri düzeye gittiğimiz için memnuniyet verici bir düzeye gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sinan Güner yeni kimlik kartları için vatandaşlara sunulan hizmetin memnuniyetine dair çalışma başlatıldığını söyledi. Buna göre “Alo 199” çağrı merkezleri tarafından vatandaşlar tek tek aranacak ve memnun kalıp kalmadıkları sorulacak.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?