logo


Yaşadıklarından sonra; pencereden aşağı atlayıp kaçtı!

Grace Weatherill, çırılçıplak soyularak dövüldükten sonra, kendisine uzun süredir şiddet uygulayan sevgilisini polise şikâyet etti

İngiltere’nin Normanby, Teeside bölgesinde yaşayan 19 yaşındaki Grace Weatherill, bir yılı aşkın süredir sevgilisi Cassius Harrison’dan şiddet gördükten sonra, polise gitti. Harrison, 5 farklı saldırı suçlamasıyla 20 ay hapis cezasına mahkûm edildi. Uzun süredir şiddet gördüğünü ancak polise gitmediğini hatırlatan Grace, kendisi için bardağı taşıran son damlayı anlattı:

“Onun evindeydik ve saçma bir sebepten tartışmaya başladık. Beni eve kilitledi. Çantamı ve telefonumu aldı. Bütün kıyafetlerimi çıkartarak beni tamamen çıplak bıraktı. Bu sefer beni gerçekten öldüreceğini düşündüm. Beni defalarca merdivenden aşağı ve yukarı doğru tekmeledi. Bayıldığımı düşünmesini umuyordum. Sonra banyodan sıcak suyla geldiğini gördüm. Bir noktada bıçak aldı ve suratımı doğramakla tehdit etti. Bir pencereden çıkarak; çırılçıplak bir şekilde arabama kadar kaçmayı başardım. Korku filmi gibiydi…”

KİMSEDEN BU KADAR KORKMADIM

Bir başka olayda telefonuna gelen “Mutlu Noeller” mesajı üzerine, kendisiyle aynı yaşta olan Harrison’ın adeta çıldırdığını belirten genç kadın, “Odaya girdiğimde üstüme zıpladı. Kafa attı, tekmeledi ve burnumun kanaması geçmeyince hastaneye gitmemi söyledi” ifadelerini kullandı.

İlk başlarda ilişkilerinin iyi gittiğini anlatan Grace, “Daha sonra sahiplenici ve kontrol edici davranmaya başladı. Dürüstçe söyleyebilirim ki, hayatımda hiçbir kimseden bu kadar korkmadım. Ondan hiçbir zaman kaçamayacağımı düşündüm. Daha kötüsü olur diye yardım istemekten korktum. Dünyada yerim yokmuş ve değersizmişim gibi hissettirdi. Umarım hikâyem benzer durumları yaşayan insanları polise gitme konusunda cesaretlendirir” dedi.(Posta)

Etiketler:

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?