logo

22 Ağustos 2017

WhastsApp Yeni Durum Güncelleme Özelliğini Duyurdu

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp durum güncelleme için yeni bir özellik devreye alarak, iOs ve Android’de desteklenen yeni metin tabanlı durum güncelleme özelliğini kullanıcılara açtı. WhatsApp yeni özellikler ile sürekli kendini geliştirerek 1 milyardan fazla kullanıcısını memnun etmeyi başarıyor. Son olarak WhatsApp Android ve iOs platformlarının ikisini de destekleyecek şekilde yeni durum güncelleme özelliğini devreye soktu. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar Facebook durum güncellemede olduğu gibi WhatsApp durum güncellemelerini de renkli arka planlı şekilde yapabilecek.

WHATSAPP YENİ ÖZELLİĞİNİ DEVREYE SOKTU

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, şimdi de iOS ve Android uygulamaları ile web sürümü için yeni metin tabanlı durum özellikleri sunmaya başladıklarını duyurdu.

WhatsApp durum güncellemeleri için yeni bir kullanım biçimi getirdi. WhatsApp’ta Facebook’taki durum güncellemelerine benzer şekilde, renkli bir arka plan üstüne yazılmış renkli metinlerle mesaj vermek mümkün olacak.

WHATSAPP YENİ DURUM GÜNCELLEME ÖZELLİĞİ

Kullanıcılar yeni getirilen metin tabanlı durum özelliği sayesinde, iletişim kurdukları kişilere son durumlarını, yeni haberleri daha eğlenceli ve kişiliklerine uygun bir şekilde verebilecek. Kullanıcılar aynı zamanda durum güncellemesinde kullanılacak metnin yazı tipini ve arka plan rengini de seçebilecek.

WhatsApp’ın metin tabanlı durum güncellemesini iOS, Android ve web üzerinden WhatsApp’a erişenler hemen kullanabilir.

WHATSAPP DURUM GÜNCELLEMESİNE ÇIKARTMA EKLENECEK

WhatsApp, paylaşılan fotoğraf, video ve GIF’lere çıkartma eklemeye olanağı da tanıyacak. Yeni çıkartmalar, AppStore’da yayınlanan WhatsApp 2.17.50 sürümüyle birlikte ortaya çıktı. Daha önce, yalnızca iOS’daki metinleri ve emojileri eklemeye izin veren WhatsApp, bundan sonra yeni bir fotoğraf, video veya GIF paylaşırken, özel çıkartmalar paylaşmanıza olanak tanıyacak.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?