logo

14 Mayıs 2020

Ticaretin Yükselen Trendi E-ticaret Ne Demek?

1995 yılından bu yana internet kullanımının hızla artışı sonrasında ortaya çıkan e-ticaret, geleneksel ticaretin dijital ortamda online şekilde yapılmasıdır. İnternetten alışveriş, bir ürün ya da hizmet için farklı alternatifleri bulunan ödeme yöntemleri ile internet siteleri üzerinden satış yapmayı ve kullanıcıların sipariş vermesini sağlayan sistemdir.

Geleneksel pazarlamaya önemli bir alternatif olan e-ticaret, kurumların belirli lokasyonlarda ürün ve hizmet sunmasının önüne geçerek, firmaların Türkiye hatta dünya çapında yer almasına olanak sunmaktadır. Günümüz şartlarında, yoğun çalışma temposuna sahip olan bireyler, ihtiyaçlarını, bir dükkana gitmek zorunda kalmadan, iş arasında, mola verdiğinde, yolculuk anında, akıllı telefonları ya da bilgisayarları üzerinden inceleyerek sipariş vermeyi tercih etmektedir. Ürüne ve hizmete gitmek yerine, ürünü ve hizmeti getirtmek hem alıcı hem de satıcı için daha pratik ve daha kazançlı olmaktadır.

Özellikle KOBİ olarak tanımlana küçük ve orta ölçekli işletmelerin büyümelerine büyük katkısı olan e-ticaret sistemleri, bu işletmelerin, hizmet sunduğu lokasyonun dışına çıkmasını sağlamaktadır. Bu durum ödemelerin daha hızlı alınabilmesi, satışların artması, maliyetlerin azalması ve daha geniş kitlelere ulaşabilme gibi birçok pozitif sonuç doğurmaktadır.

Omni ticaret, kullanıcılarına sunduğu paketle ve sınırsız girişimci eğitimi ve desteği ile geleneksel ticareti internet ortamına taşımaktadır. https://www.omnieticaret.com/ adresini ziyaret ederek, tüm detaylar hakkında bilgi alabilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?