logo

16 Kasım 2018

Sosyal medyanın en sevilmeyen ünlüsü…

1 yıl önce YouTube’a içerik üretmeye başlayan 21 yaşındaki öğrencinin sosyal medya hamlesi hayatını değiştirdi. 21 yaşındaki Sophie Michelle bu sayede yılda 60 bin sterlin (450 bin TL) gelir elde ediyor.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, gençlerin para kazanma aracı olurken bu durum milyonlarca doların kazanıldığı yeni bir mesleğin doğmasına da neden oluyor. YouTuber’ olarak anılan bu kişiler platformun özel içerik üreticilerine verdiği reklam payı ile hatırı sayılır gelirler elde ediyor.

Bu duruma yeni örnek İngiltere’den geldi. İngiliz medyasına göre, 21 yaşındaki öğrenci bu sayede yılda 60 bin sterlin (450 bin TL) gelir elde ediyor. Sophie Michelle yüklediği birkaç video sayesinde her gün servetine servet katıyor. Ve bunu birçok insanı ‘rahatsız’ edecek sesine borçlu!

Bu da genç kızın ‘sosyal medyanın en nefret edilen kullanıcısı’ lakabını kazanmasına neden oldu. Fısıltı, kağıt sesi veya camdan çıkan rahatsız edici seslerin iç gıdıklayıcı etki yarattığı durumlar var ki bu durumu yaşayanlar için ‘ASMR’ yani Otonom Duyusal Meridyen Tepkisi de deniyor.

ASMR durumunu yaşayanlar bu bahsettiğimiz rahatsız edici sesleri duymaktan keyif alıyor; bu durum Michelle’in de başına gelmiş. Çünkü kardeşi de ASMR ile yaşıyor. Haliyle kardeşini mutlu etmek adına hobi olarak YouTube’a yüklediği videolar sınırları aşınca genç kız servet kazanmaya başladı.

NTV’nin haberine göre, reklamverenler Michelle’in peşine düşünce genç kız yılda 450 bin TL’yi bulan paralar kazanmaya başladı. Her çekimde farklı bir elbise kullanan Michelle şimdiden yüz binlerce YouTube abonesine ulaşmış durumda.(Sözcü)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?