logo

06 Mayıs 2018

Sisi bakın hangi partiden aday adayı oldu

Son dönemde Erdoğan’a desteğiyle bilinen “Sisi” lakaplı Seyhan Soylu, dikkat çeken bir çıkış yaptı. Sisi, Saadet Partisi’nden aday adayı oldu…

Son dönemde Erdoğan’a desteğiyle bilinen “Sisi” lakaplı Seyhan Soylu, dikkat çeken bir çıkış yaptı.

Sisi, Saadet Partisi’nden milletvekili aday adayı oldu.

Oda Tv’de yer alan habere göre; Sisi, “İslam, insan demek olduğu için Saadet Partisi’ne üyelik için bu adımı attım” diye belirtirken, “Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ve Saadet Parti’sinin samimi olduğu, şahsımın bu başvurusuyla da tescillenmiş olacaktır” dedi.

İNSANA DEĞERİN FOTOĞRAFI

Sisi,neden Saadet Partisi’nden aday adayı olduğunu şu cümlelerle açıkladı:

“Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ve politik duruma yabancı ülke devletlerin ülkemizi rencide edici tavır ve tutumlarına karşı bende kendi benliğimle gücümün yettiği yere kadar bireysel eylemler ile ülkemize hedef alan söylevlere karşı karınca misali tarafımızı belli ederek yollara düşüyoruz.

İslam dini; affı, hoşgörüyü, iyi niyeti emreder. İslam, insan demek olduğu için Saadet Partisi’ne üyelik için bu adımı attım. Sayın Temel Karamollaoğlu genel başkanlığında; büyük bir değişim rüzgarı estirdiği, demokratik hak ve hukukları savunacağını, Atatürk ilke ve inkılâplarına yaklaşan bir çizgi ile adım atarak, ‘Herkese kapımız açık. Artık din, mezhep, cinsiyet ayrımı olmaksızın açıktır’ sözünün samimi olduğuna tereddüt etmeden inandığım için bu başvuru formunu doldurarak Saadet Partisi’ni tercih ettik.

Sayın Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ve Saadet Parti’sinin samimi olduğu, şahsımın bu başvurusuyla da tescillenmiş olacaktır. Umarım ülkemizde siyasi partilerin vatandaşın samimi duygularına tercüman olabilecek nitelikte birlik, beraberlik ülke bütünlüğü adına; önyargılar bitmiş, barışı ve kardeşliği kucaklayan ideolojik yapılar yerini alır.

Meclis makamları, devlet erkanları adına halka söylenen söylemlerin samimi olduğunun ispatının, gerçekliğinin göstergesi adına, ideolojik düşünceler çerçevesinde şahsımın aday adaylığının onanarak listelerinizde seçilebilecek bir sıralamada insana değerin fotoğrafını görmeyi umuyoruz.”

6 ARAÇLIK KONVOYLA GİTTİ

Öte yandan Sisi, Saadet Partisi Genel Merkezi’ne 6 araçlık konvoyla giderken, aracının plakasını da 06 Saadet 002 olarak değiştirdi.

Sisi, Genel Merkezde, Saadet Partisi üyesi kadınlarla fotoğraf da çekildi.(Cumhuriyet)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?