logo

12 Mart 2020

Savcılık, sosyal medyadaki koronavirüs paylaşımları için soruşturma başlattı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Corona virüsü şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” açıklamasından sonra vatandaşlar büyük bir endişeye kapıldı. Bu durumu fırsat bilen 29 sosyal medya kullanıcısı hakkında kamuoyunu endişeye düşürme amaçlı paylaşımları nedeniyle işlem başlatıldığı bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Corona virüsü şüphesi olan vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı” dedi. Bakan Koca, “Tanı, yüksek ateş ve öksürük şikayetinin sebebinin araştırılması sonucu konulmuştur. Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir” açıklaması sonrası sosyal medyada birçok kişi koronavirüs ile ilgili paylaşımlarda bulundu.

Bakanın ilk vakayı resmen duyurmasının ardından orataya çıkan kötü niyetli paylaşımlar nedeniyle Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, koronavirüs ile ilgili sosyal medyada yapılan provokatif paylaşımlarla ilgili soruşturma başlattı.(acunn.com)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?