logo

06 Aralık 2017

Rüştü Reçber’den Fatih Terim’i kızdıracak sözler

Eski Milli kalecei ve spor yorumcusu Rüştü Reçber Hürriyet gazetesinde, sarı kırmızılılardaki gündeme ve adı Galatasaray ile anılan Fatih Terim için çok tartışılacak bir yazı kaleme aldı.

İşte Rüştü Reçber’in o yazısı;

Şimdi kendisine bir uyarı da bulunayım…. Diyelimki teknik direktörü yolladınız. Diyelim ki ismi geçen kişiyi getirdiniz. Diyelim ki şampiyon oldunuz… Ama olmayacak iki şey var. 1- Başkanlığınızı sorgulayacaksınız. 2- Şampiyonluğun keyfini bile çıkaramayacaksınız. Bu da nereden çıktı” demeyin. Çok geriye gitmeden Ünal başkana sorabilirsiniz!

8 hafta olmuş Galatasaray almış başını gidiyor. Rakipler bile şaşırıyor. Sadece 3 puanları almakla kalmıyor Galatasaray korku salarak ilerliyor. Ve 9. hafta Fenerbahçe maçı berabere bitiyor, kulislerde bir isimle birlikte “Büyük maçlarda Galatasaray takımı sahada yok” söylemleri dolaşmaya başlıyor.. Hazırlıklara start veriliyor. Arkasından Trabzonspor mağlubiyeti geliyor ve kulislerde konuşulan isim biraz daha sesli şekilde gündeme geliyor.

Derken, Başakşehir ve son Beşiktaş maçlarıyla birlikte o isim tavan yapıyor… Başkan Özbek maç sonu açıklama yapıyor: “Takıma ve bize güvenin.” Konuşmasında Tudor’un ismi bile geçmiyor.. Kulislerde adı geçen şahıs da açıklama yapıyor.. “Beni kimse aramadı” diye.. Biz de inandık! Şimdi durum şudur… Rakiplerinin yapamadığını Galatasaray’ın kendi yönetimi yapmıştır.

Bu ortamın hazırlanmasında parmakları vardır ve hiç kusura bakmasınlar kendi içlerindeki “Bizans oyununa” yenik düşmüşlerdir. Yani anlayacağınız, daha önce defalarca gördüğümüz senaryo tekrar gerçekleşmek üzere. Hatta belki de gerçekleşti. Eğer açıklanmıyorsa bilin ki sebebi, o kişinin giderken sergilediği tutumun hala Galatasaray taraftarının hafızasında oluşudur.

Yakın zamana kadar Galatasaray’ın rakipleri “Acaba ne yapabiliriz” derken, şimdi ellerini ovuşturup “Gerek kalmadı” deyip kenarıya çekildiler ve ileride daha da karışık bir hal alacak ortamı izlemeye başladılar. Sayın başkan Dursun Özbek’in Galatasaray için her şeyi yaptığı malum. Bunu kimse inkar edemez.. Ama son dönemde gelişen durumlarda gerekli tepkileri verememiş uygun söylemleri ortaya koyamamıştır. Eğer camianın başı olarak bunları yapabilseydi, inanın Galatasaray bu noktada olmazdı.

Yazının tamamını okumak için buraya tıklayınız

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?