logo

01 Ekim 2020

Pikap Çeşitleri Neler?

Pikap geçmişimizi günümüze taşıyan, inceden olduğu gibi şuanda da çok rağbet ve ilgi gören nostaljik bir alettir. Elektrik veya pille çalışır. Farklı tarzda plaklar dinlemeyi sağlayan bu araç, günümüzde özellikle özel günler hediyesi olarak çok tercih edilmektedir.

Pikap Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelik olarak iki tür pikap şekli olduğunu hatırlatmakta fayda vardır. Bunlar, eski, antika pikaplar ve yeni pikaplar. Hangi tür bir pikap almak istediğinizde siz karar verin. Antika pikaplar hem görüntü estetikliği hem de nostaljik duruşu ile dikkati çeker. Bir diğer dikkat edilmesi gereken önemli etken ise yaşadığınız ülkedir. Eğer tercihinizi Türkiye’de bir mağazadan yaparsanız, ileride pikap ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınız zaman herhangi bir parçası bozulduğu zaman temin etmesi daha kolay olacaktır. Eski, antika pikaplar da kendi içlerinde ikiye ayrılmaktadır. Amfisiz pikaplar ve amfili pikaplar olmak üzere farklı çeşitlerde üretilirler. Amfisiz pikap modelleri, daha çok profesyonel tercihler için ideal bir pikap modelidir. Harici bir amfi ve hoparlör almadan bu pikabı kullanmak mümkün değildir. Amfili pikapları satın aldığınızda ayrıca bir amfi de satın almak zorunda kalmazsınız. Bu pikapların amfisi içindedir.

Yeni pikaplar; yeni nesil pikapların bazılarında nadiren de olsa uzaktan kumanda, MP3, USB çıkışı ve Bluetooth gibi bazı özellikler eklenebiliyor. Sizde https://www.desibela.com/pikaplar adresinden bir pikap satın alabilirsiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?