logo

15 Mayıs 2021

Nutraxin Biotin

B vitamini ailesinin bir parçası olan biotin, B7 vitamini ya da H vitamini olarak da bilinen oldukça sağlıklı bir vitamin türüdür. Eczanelerde ve reklamlarda sıklıkla karşılaşabileceğiniz biyotin hakkında “Biotin ne işe yarar?” ve “Biotin faydaları nelerdir?” gibi sorularınız olabilir. Bu soruları sırasıyla cevaplayacak olursak, biyotin halk içerisinde saç üzerinde gösterdiği etki ile öne çıkmıştır. Biotin saça faydaları ele alındığında biyotinin saçı besleyerek onardığı, inceleşmeyi önlediği, daha gür ve daha dayanıklı bir şekilde uzamasını sağladığı laboratuvar içinde yapılan deneyler sonucu kanıtlanmıştır. Fakat biotin faydaları bundan ibaret değildir. Saçın yanında tırnak ve cilt bakımı için de oldukça değerli bir vitamindir.

Biyotin sayesinde saç, tırnak ve cilt yapısında bulunan keratin proteini üretilir. Bu da biotinin yalnızca saçı değil, tırnakları da uzatabildiği, cildi de etkileyebildiği söylenebilir. Bunun yanı sıra biyotin, metabolizmayı hızlandırır ve kan şekerini yükseltmekte etkili sonuçlar gösterir. Biyotin eksikliği ise oldukça nadir karşılanan bir durumdur fakat dikkati olunmadığı sürece görülmesi de mümkündür. Biotin eksikliğinde halsizlik, ağrılar ve kaslarda yaşanan güçsüzlük olabilir. Ağız kenarlarında yara çıkması, saç dökülmesi, cilt sorunlarının ortaya çıkması da biyotin eksikliğinin habercisi olabilir. Daha ciddi hastalıklar olarak, mantar, anemi ve doğum kusurları hastalıklarının yaşanması mümkündür.

Biyotin eksikliğinde ya da saç, tırnak ya da cildi ilgilendirecek bir bakım söz konusu olduğunda biotin gıda takviyesi yapılabilir. Bu vitamin takviyesi ile daha canlı ve sağlıklı bir saç ve cilde sahip olabilir, günlük hayatınızın kalitesini artırabilirsiniz. Bir biotin vitamin gıda takviyesi arıyorsanız yerel eczanenizden bulabileceğiniz Nutraxin biotin hapı ve biotin tableti ürünlerini inceleyiniz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?