logo


Mobil Platformlar İçin Kodlama Yapmak

Mobil cihazların sayılarında ki olağanüstü artış sayesinde özellikle Mobil UygulamaGeliştirme firmalarının da sayısında artış yaşanmıştır. Mobil platformlarda hizmet vermek amacıyla kodlanan uygulamalar, birçok alanda hizmet sunabilmek amacıyla geliştirilmektedir. Bununla birlikte mobil platformlar için kodlama yaparken oldukça dikkatli olmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

1 – Platformu Seçin:

Yayına hazırladığınız uygulamanın yayınlanacağı platformu seçerken oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. İstanbul Yazılım Firmalarıtarafından gerçekleştirilen araştırma neticesinde, ilk defa yayın yapılacak olan uygulamanın Google’ın Android platformu üzerinden yayınlamanın daha isabetli bir karar olacağı belirtilmiştir. Diğer platformlarda oldukça etkili olsa da Android kullanıcılarının sayısında ki yüksek oran bu alanı seçmenizin mantıklı olacağını göstermektedir.

2 – Çok Fonksiyonlu Bir Uygulama Yapın:

Hazırladığınız mobil uygulamanın aynı anda farklı cihazlarda kullanılabilir olmasına dikkat edin. Örneğin Android olarak hazırladığınız mobil uygulamanın Samsung, LG, Huawei gibi Android tabanlı cihazların tamamında destekleniyor olması oldukça önemlidir.

3 – Kullanıcı Kolaylığını Göz Önünde Bulundurun:

Bir mobil uygulamanın fazla ilgi görmesinin en büyük nedenlerinden birisi kullanımının kolay olmasıdır. Özellikle iç içe kategoriler açmaktan uzak durmalısınız. Kullanıcıların ihtiyacı olan tüm adımların mobil uygulamanın ana ekranında direkt olarak tıklanabilir olmasına özen gösterin.

4 – Maliyet Planlaması Yapın:

Para kazanmak için uygulama yapıyorsanız mutlaka maliyet planlaması yapmalısınız. Bununla birlikte ücretsiz yararlanabileceğiniz araçları kesinlikle gözden kaçırmadan kullanmalısınız. Mobil uygulamayı ne kadar uygun fiyata mal ederseniz o kadar uygun fiyata satışa sunabilirsiniz. Bu sayede de o kadar fazla satış elde ederek gelir sağlamaya başlayabilirsiniz.

5 – Gelir Kapısı Arayın

Hazırladığınız mobil uygulamadan gelir elde etmek adına çalışmalar ve arayışlar içerisine girmelisiniz. Özellikle uygulama içerisinde ki reklam tıklatma olayından uzak durun. İkide bir ana ekranda beliren reklamlardan kaçının. İnsanlara zorla reklam tıklatmaya kalkarsanız öyle ya da böyle mobil uygulamanızı en kısa sürede sileceklerdir.

6- Anlık Gelişmeleri Takip Edin:

Teknolojinin imkânlarından yararlanmak adına güncel gelişmeleri yakından takip edin. Mobil uygulamanızın her zaman güncel olmasına özen gösterin.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+5 = ?