logo

26 Nisan 2018

MHP Lideri Bahçeli: Abdullah Gül’ün ikazlara uyması lazım

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Binali Yıldırım’ın Abdullah Gül ile ilgili sözlerine ilişkin, “Sayın Başbakan tecrübeli bir siyasetçi. Aynı camianın içerisindeki insanlar birbirlerini çok iyi tanırlar. Önemli bir ikazda bulunmuş. Abdullah Gül ona uyması lazım diye düşünüyorum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim ittifakları ve eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün aday olacağı iddiaları ile ilgili konuştu. Bahçeli: “Maşallah Cumhur ittifakı hızlı girdi. Bizim adayımız net ve belli. Çalışmaya devam ediyoruz. Seçim takvimine uygun gün ve saatte adaylık başvurusu da yapılacak” dedi. Başbakan Binali Yıldırım’ın Abdullah Gül ile ilgili sözlerine ilişkin de konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Sayın Başbakan tecrübeli bir siyasetçi. Aynı camianın içerisindeki insanlar birbirlerini çok iyi tanırlar. Önemli bir ikazda bulunmuş. Abdullah Gül ona uyması lazım diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

CHP’nin HDP’ye yakınlaşmasını nasıl yorumlarsınız?” sorusuna, “Eskiden ayrılar mıydı? Onların birbirleriyle ilişkileri çok eskiye dayanıyor. Zaman zaman birbirlerine destek veriyorlar. Herhalde öyle bir süreci tekrar yaşamak istiyorlar” cevabını verdi.(Milliyet)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?