logo


28 Temmuz 2017

Mesut Özil’den memleketine spor tesisi

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Arsenal’da forma giyen hemşerileri futbolcu Mesut Özil’in 1 milyon lira desteği ile yapılacak sporcu sosyal tesisinin inşaatına başlandığını açıkladı

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde, hemşerileri futbolcu Mesut Özil’in adını taşıyacak sporcu sosyal tesisinin Devrek İlçe Stadyumu’nun yanında inşa edileceğini söyledi.

‘YATIRIM YAPMAK İSTEDİ’

Mesut Özil ile en son babaannesinin cenaze töreni için ilçeye bağlı Hışıroğlu Köyü’ne geldiğinde görüştüklerini hatırlatan Başkan Semerci, “Mesut Özil, Zonguldak´ın, Devrek´in gurur duyduğu bir hemşerimiz. Kendisi Devrek´e kalıcı ve güzel yatırımlar yapmak istediğini söyledi. Biz ilçemizdeki Spor Cadde´sinin ismini, Mesut Özil Caddesi olarak değiştirmiştik. Kendisi de tahminen 1 milyon liralık bir sosyal tesisi Devrek Belediyespor´a kazandırmak istedi” dedi.

‘KISA SÜREDE TAMAMLAMAK İSTİYORUZ’

Bu tesisin temelini attıklarını belirten Başkan Semerci, “450 metrekare alana 3 katlı yapılacak. Sporcuların kalabileceği, dinlenebileceği bir tesis olacak. Bir katı spor salonu olacak. Temel atma programı gerçekleştireceğiz. Törene Mesut Özil’i de davet edeceğiz. Mesut Özil Spor Tesisini kısa sürede tamamlayıp hizmeti açmak istiyoruz” diye konuştu.(Posta)

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

6+10 = ?