logo

13 Eylül 2017

Meral Akşener’in Partisinin Logosu “Kınalı El” Olacak

Meral Akşener’in yeni partisinin adı belli olduktan sonra şimdi de parti logosu belli oldu. Meral Akşener’in partisinin logosu kınalı el olacağı iddia edildi. Meral Akşener’in referandum sürecinde yaptığı kampanyada sık sık kullandığı “kınalı eli” yeni partide de kullanılacak. Meral Akener’in destekçileri tarafından da kullanılan ay yıldızlı kınalı elin yeni partinin logosu olacağı ve parti çalışmalarında kullanılacağı belirtiliyor.

MERAL AKŞENER’İN PARTİSİNİN LOGOSU BELLİ OLDU

Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı Samsun’da ilk toplantısını yapmayı planlayan Meral Akşener liderliğinde kurulacak partinin logosu netleşti. Partinin logosu Meral Akşener’in anayasa referandum kampanyasında kullandığı “kınalı eli” olacak. Logo için her parmağı adalet, demokrasi, refah, kardeşlik gibi sloganları simgeleyen el işareti ağırlık kazandı.

Akşener, Ümit Özdağ ve Koray Aydın başta sosyal medya olmak üzere tabandan gelen tepkiler üzerine yeni partinin isminin Merkez Demokrat Parti olmasından vazgeçti. Parti tüzüğü ve programı dahil her konuda “istişare” mekanizmasına önem veren üçlü, yeni partinin “tek kelimelik” ismi olması konusunda görüş birliğine vardı. Düşünülen isimler arasında; Milli, Merkez, Türkiyem, Demokrasi ve Anayurt Partisi’nin geçtiği ifade edildi.Kulislerde, Akşener’in partisinin transfer edeceği milletvekilleri ile TBMM’de grup kuracak sayıya ulaştığı da konuşuluyor.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?