logo


Meme Küçültme

Büyük göğüsler, kadınlar için estetik açıdan sorun olmasının yanında sağlık açısından da getirdiği sorunlar nedeniyle meme küçültme operasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Meme büyüklüğü genetik olarak doğuştan olabildiği gibi ayrıca sonradan alınan kilolar, gebelik ve doğum sonrası bebeğin emzirilmesi ile memelerde oluşan deformasyonlar olarak ortaya çıkabilmektedir. Büyük göğüsler ise kişide çeşitli sorunlara yola açmaktadır. Bu sorunlar;

  • Sırt, bel ve boyunda oluşan ağrılar
  • Büyük memelerin neden olduğu pişik ve oluşan koku
  • Kişinin hareketlerinin kısıtlanıyor olması
  • Görsel sorunlar yaşatması, kişinin kıyafet seçiminde zorlanması.

Memelerin her ikisinin aynı boyutta olmadığı durumlarda da yine meme küçültme estetiği ameliyatı yapılması gerekmektedir. Bunun ameliyattan önce tespit edilmesi ile ameliyat sonrasında her ikisinin de aynı boyda olması ile oluşan gürünüm bozukluğu ortadan kaldırılmaktadır. Meme küçültme meme dikleştirilmesi ile aynı şekilde yapılmaktadır. Bu ameliyatın yapılması sırasında memede bir sarkma sorunu varsa o da ortadan kaldırılmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatında İz Kalır mı?

Memelerinin büyüklüğünden şikayetçi olan kişilerin ameliyat olmadan önce en çok merak ettikleri konunun başında ameliyat sonrası iz kalıp kalmayacağı bulunmaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatında da dikiş izleri olmaktadır. Ameliyat meme ucunun etrafında ki renkli doku olan bölgeden ve bundan aşağı doğru olan bölgeden yapılmaktadır. Geliştirilen teknikler ile ameliyat izleri çok dikkatli bakılmadıktan sonra anlaşılmayacak şekilde olmaktadır.

Meme küçültme operasyonunda amaç simetrik ve estetik görünümlü memelere sahip olmaktır. Yapılan müdahale ile bu sağlandığında hastanın kaybolan özgüveninin yerine gelmesi sağlanmaktadır. Meme ameliyatı kansere neden olmadığı gibi ameliyat öncesinde yapılan kontroller ile hastanın bu hastalığının olup olmadığı öğrenilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra Emzirme

Özellikle genç yaşta olan kadınların meme küçültme estetiği operasyonu öncesi yaşadıkları endişenin başına bu gelmektedir. Ameliyat sırasında memenin içinde bulunan yağ doku alınmakta ve süt bezleri korunmaktadır. Bunun yanında aşırı büyük memelerde süt bezlerinin bir kısmının alınması gibi bir durum olabilmektedir. Bu durumda karar hastaya aittir ve emzirme yetisini kaybetmek istemeyen kadınların bu ameliyatı olmadan önce dikkatle düşünmeleri tavsiye edilmektedir.


Share
#

SEN DE YORUM YAZ

7+1 = ?