logo

15 Ağustos 2017

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Bayram Tatili 10 gün mü?

Kurban Bayramı tatili ile ilgili son dakika açıklaması bekleniliyor. Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, bayram tatilini 10 güne çıkarılmasını görüşecek?

Bakanlar Kurulu’nda gerçekleştirilen kabine revizyonundan artından bugün ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bir araya gelecek bakanlar kurulu üyelerinin görüşeceği maddeler arasında Kurban Bayramı tatili de yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de toplanacak olan Bakanlar Kurulu, Kurban Bayramı tatilinin 10 güne çıkarılmasını ve 180 günlük eylem planı ile reformları değerlendirecek.

Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak?

Bir çok kişinin merakla beklediği soruların başında şüphesiz Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı yer alıyor. Hem memleketine bayram ziyaretine gideceklerin hem de bayram tatili için tatil planlaması yapanları merakla beklediği Kurban Bayramı tatili süresi için Bakanlar Kurulu’nun bugün açıklama yapması bekleniyor. Tatilin 10 güne çıkarılmasına dair gündem maddesininde değerlendirileceği Bakanlar Kurulu öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram tatili ile ilgili değerlendirme yaptı:

 

Erdoğan bayram tatilinin uzatılmasına ilişkin “Hükümet, 10 günü programına aldı ve üzerinde çalışıyor. Durum hakikaten müsaitse turizm açısından oldukça isabetli bir karar olur” demişti. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci olası bir 10 günlük tatilin, turizm ve ekonomiye etkisine ilişkin sunum yapacak. Yapılacak olan değerlendirmeler sonrasında bayram tatilinin  güne çıkıp çıkmayacağı da netleşmiş olacak.

Toplantıda hazırlıkları büyük ölçüde tamamlanan bakanlıkların 180 günlük eylem planları ve reformları da masada olacak

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?