logo

01 Ekim 2021

Kullanım Pratik ve Kolay Olan Espresso Kahve Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Sabahları uyandığınızda, taze kahve kokusunu içinize çekmek her zaman keyif verir. Kahve makinelerinin tercih edilme nedenlerinin başında, işte bu nefis kahve kokusunu kahve içmek istediğimiz her zaman içimize çekebilmektir. Espresso kahve makinaları önce kahveyi çeker ve daha sonra demler. İstediğiniz her an taze kahve keyfini size yaşatır. Tek bir tuşla belirlediğiniz miktarda kahve çekirdeklerini öğütür ve seçmiş olduğunuz kahve çeşidine göre de basınç ayarlı ısıtılan suya kahveyi ekleyerek demler.

Espresso Makinesi

Kahve yapımını etkileyen pek çok faktör vardır. Kahve çekirdeklerinin çekilme ayarı, kahve miktarı, pişirme süresi gibi farklı etkenler vardır. Espresso makinesi tüm bu süreçleri kahveye uygun olarak ayarlamaktadır. Artık cafelerde içilenlerin yerini evde yapılan ve enfes lezzetlerle barista marifeti kıvamındaki espressolar için birer fincan olarak ayarlayabilme imkanına sahipsiniz. Taze çekilmiş kahveyi süzgeçli espresso kaşığı yardımı ile iyice bastırmalısınız. Ardından 9 bar kaynar suyu kahve süzgecine geçirmek için bir tek tuşu kullanmanız yeterli olacaktır. Artık mükemmel lezzeti ile espressonuzu yudumlayabilirsiniz. Dilerseniz süt köpürtme aparatı ile de tatlandırabilirsiniz. 

Espresso Kahve Makinesi

Espresso kahve makinesi,  farklı model ve markalar ile adından sıkça söz ettirmektedir. Geniş bir marka yelpazesine sahip olan makinelerin özelliklerine ve kullanıcı ihtiyacına göre doğru seçmeli ve doğru karar verilmelidir. Kapsüllü modelleri, kaşıklı modelleri ile çok fonksiyonlu modelleri mevcuttur. Kapsüllü modeller tek kullanımlık espresso kahveler içindir. Temizliği oldukça kolay ve pratiktir. Kaşıklı modelleri ile biraz daha fonksiyonellidir. Temizliği ve kullanımı biraz daha zahmetlidir.   

Espresso Makinesi Fiyatı

Espresso makinesi fiyatı hem boyutları hem de kullanımları bakımından oldukça farklıdır. Bununla birlikte çok fonksiyonlu olası, tam otomatik ya da yarı otomatik olması gibi özellikler kahve makinesinin fiyatını etkilemektedir. Espresso kahve makinelerinin fiyatında markanın etkisi oldukça büyüktür. Ancak çok fonksiyonelli olması da fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Ayrıca makinelerde damlama özelliği,  fincan ısıtma tepsisi, süt köpürtme aparatı ve kendini otomatik kapatma özelliğinin bulunmasıda ayrıca fiyat aralıklarını değiştirmektedir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?