logo

24 Kasım 2018

Kırmızı Kedi’den iğrenç iddiaya suç duyurusu

Serdar Tuncer Yeni Şafak’ta kaleme aldığı “Lâ Havle” başlıklı makalesinde Atatürk’e karşı son dönemde işlenen suçları Mustafa Kemal kitabının reklamı için Kırmızı Kedi Yayınevi ve Yılmaz Özdil’in tarafından tertiplendiğini ima etmişti. Kırmızı Kedi Yayınevi Yöneticisi Haluk Hepkon ve yazarımız Yılmaz Özdil, Yeni Şafak yazarı Serdar Tuncer hakkında suç duyurusunda bulundu.

Serdar Tuncer 15 Kasım 2018 tarihinde Yeni Şafak gazetesinde yer alan makalesinde “Birisi diyor ki; ‘Reklam için her şeyin yapıldığı bir çağda yaşıyoruz, Yılmaz Özdil son kitabının ikinci bir milyonluk baskısına zemin oluşturmak için böyle bir olay tertip ettirdi. Gerçi yazardan habersiz tamamen yayınevinin kurnazlığı da olabilir bu iş.’ diyor. ” demiş ve çirkin bir iddiada bulunmuştu.

Tuncer’in yazısıyla yayınevini ve Yılmaz Özdil’i hedef gösterdiğini belirten Kırmızı Kedi Yayınevi Yöneticisi Haluk Hepkon söz konusu iddia hakkında suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Hepkon “Son dönemde ülkemizin içinde yaşadığı iç ve dış sorunlara karşı duyulan tepki, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik büyük bir ilgi şeklinde ortaya çıkıyor. Türkiye başı zora girdikçe cumhuriyetin ve onu kuran büyük devrimcinin kıymetini daha iyi anlıyor. Bu ilginin en önemli göstergelerinden bir tanesi de Yılmaz Özdil’in yazdığı ‘Mustafa Kemal’ kitabının gördüğü muazzam ilgidir. Bu ilginin bazı kesimlerde rahatsızlık yarattığı ortada. Serdar Tuncer’in yazısı da bu rahatsızlığın bir göstergesi ama Tuncer yazısında bu rahatsızlığı yayınevimiz ve Yılmaz Özdil’i asılsız iddialarla hedef gösterme noktasına vardırmaktadır. Bu tavrın Mustafa Kemal’e yönelik ilgiden rahatsız olanların başlattıkları bir karşı kampanyanın habercisi olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden hukuki haklarımızı aramak için suç duyurusunda bulunduk.” dedi.(Sözcü)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?