logo

12 Eylül 2017

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü İstifa Ett

YÖK tarafından soruşturma açılan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi rektörü istifa etti. Rektör Prof. Dr. Galip Akhan istifa etti. Kısa bir süre önce hakkında FETÖ soruşturması başlatılan rektör istfa ettiğini duyurdu. İzmir’in en büyük dördüncü vakıf üniversitesi olan İzmir Katip Çelebi Üniversitesi rektörünün istifası son dakika haberi olarak duyurulurken, rektör hakkında ki FETÖ soruşturmasının devam ettiği belirtildi.

FETÖ SORUŞTURMASI AÇILAN REKTÖR İSTİFA ETTİ.

YÖK Soruşturma açmıştı, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan görevinden istifa etti. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan görevinden istifa etti, haberi ajanslar son dakika olarak duyurdu. İşte sıcak gelişmedeki tüm detaylar…

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan, YÖK’ün açtığı soruştuma üzerine görevinden istifa etti. İzmir’in dördüncü kamu üniversitesi olarak kurulan ve uzun süredir eğitim faaliyetini sürdüren İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin kurucu rektörü Prof. Dr. Galip Akhan görevinden istifa etti. 15 Temmuz darbe girişimin ardından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında üniversitede görev yapan çok sayıda akademisyen ve yönetici kadrosundan isim Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile atılmış, bazıları da tutuklanmıştı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?