logo

05 Aralık 2017

İstanbul’da İSKİ’den kar uyarısı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, kar beklenen İstanbul’da hava sıcaklıklarının da 8-18 derece arasında düşeceğini belirterek sayaçları donmaya karşı korumaları konusunda İstanbullulara uyarıda bulundu.

İstanbul’da bugün gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor. tarafından uyarılar peşe peşe geliyor. Prof. Dr. Orhan Şen, “Uzun yıllardan sonra ilk defa İstanbul’a aralık ayının ilk haftasında kar yağacak. Bu sene kar yağışının fazla olacağını öngörmüştük, gerçekleşeceğe benziyor” dedi.

BİR UYARI DA İSKİ’DEN GELDİ

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), sayaçları donmaya karşı korumaları konusunda İstanbullulara uyarıda bulundu. İSKİ’den yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların hissedilir derecede (8-16 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesinin beklendiği kaydedildi. Hava sıcaklığının 0 santigrat derecenin altına düşmesi ile su sayaç ve tesisatları, donma tehlikesiyle karşı karşıya kalabildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Sayaçların donmaya karşı korunması abonelerin yükümlülüğündedir. Kar soğuğuna hazırlanarak, su tesisatı ve sayaçlarda donmadan kaynaklanabilecek arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır. Abonelerimiz, alınan önlemlere rağmen, yaşanan sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi arayabilirler.”

AKOM’dan yapılan açıklamada ise bugün akşam saatlerinden yarın öğlen saatlerine kadar yağışın etkili olacağı akşa satalerinde ise karla karışık yağmur yağacağı belirtildi.(Milliyet)

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?