logo

19 Ağustos 2017

İnternetten Alınan Çin Malı Zayıflama Hapı Öldürdü

Adana Sarıçam’da internetten aldığı Çin maşı zayıflama ilacı 29 yaşındaki gencin ölümüne neden oldu. Çin malı zayıflama hapı kullanan Mustafa Yiğit hayatını kaybetti. Adana’da yaşanan olay sonrası bir çok uzaman sahte zayıflama haplarına karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarılarını yenilerken özellikle internetten zayıflama hapı alınmamasını istedi.

İNTERNETTEN ALINAN ZAYIFLAMA HAPI ÖLDÜRDÜ

Olay Sarıçam ilçesinde meydana geldi. 29 yaşındaki Mustafa Yiğit göbek bölgesinde oluşan yağlarından şikayet edip internette zayıflama haplarıyla ilgili araştırma yaptı. Araştırmaları sonucunda Çin malı bir zayıflama hapı sipariş etti. Zayıflama hapı kısa süre sonra geldi.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünde çalışan Mustafa Yiğit zayıflama hapını sabah aç karnına içti. 2 saat sonra aynı haptan bir kez daha içti. İlacı içtikten sonra iş yerine giden Mustafa Yiğit’te kalp çarpıntısı ve yüksek ateş şikayetleriyle arkadaşlarının tavsiyesi üzerine yakınlarda bulunan Balcalı Hastanesine gitti. Şikayetlerini hastanede de dile getiren Yiğit tedavi altına alındı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ölüm raporunda Mustafa Yiğit’in zayıflama hapı nedeniyle hayatını kaybettiği belirlendi. yiğit’in cenazesi adli tıp morguna kaldırıldı.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?