logo


Instagram Fenomeni Çağrı Şahin’den New York’un püf noktaları

Sosyal Medya fenomeni Çağrı Şahin, Birçok kişinin tatil planlarında olan New York hakkında önemli detayları sizler için paylaşıyor.

Aslında birçok kişinin hayali olan yurtdışı gezilerinin başında Amerika’nın New York kenti geliyor. Birçoğumuzun planları içinde yer alan New York gezisi hakkında püf noktalar, gidilecek en uygun tarih, New York’ta ulaşım, konaklama ve gezilecek yerlerin ayrıntılarına haberimizde yer vereceğiz

Instagram fenomeni Çağrı Şahin, kendi blog sayfasında ve instagram hesabında, New York gezisi planlayanları aydınlatacak püf noktaları paylaşıyor.

New York’a ne zaman gidilmeli?

Bilindiği Üzere New York yaz dönemlerinde aşırı sıcaklıkların yanı sıra ülkeye akın eden Turistler yüzünden geziniz zehir olabilir. New York halkı bu durumu bildiği için şehir dışındaki yerlere veya yazlık bölgelere gidiyor. Gezi planlamanızı yaparken iklim şartlarını göz önüne almanızda fayda var. Çünkü New York yaz aylarında 37-40 derece sıcaklıkları görebiliyor ve nem oranı oldukça yüksek.

Kış aylarından havalardan bahsetmek istersek New York sanılanın aksine kışın oldukça soğuk. Birçoğumuzun bildiği üzere New York olağanüstü hava koşullarında talihsiz bir kent. Bu konuda çekilmiş bir çok film bulunuyor. Ancak bahsettiğimiz şartları saymazsak, New York kış aylarında keyifli bir yer olabilir. Noel tatilini New York’ta geçirmek isterseniz mutlaka kalın giyinmenizi öneririz.

New York’a gitmek için en ideal dönem ilkbahar ve sonbahar dönemi. Bu dönemde New York’ta hava sıcaklıkları ne çok soğuk ne de çok sıcak oluyor. Ayrıca bu dönemlerde turistlerin en az tercih ettiği zamanlar dersek yanılmış sayılmayız. Konaklama konusuna gelince de bu dönemlerde oldukça uygun alternatifler bulmanız mümkün.

New York’ta Ulaşım

New York şehrinde kullanılan en popüler ulaşım aracı metrodur. New York’ta neredeyse her sokak başında bir metro istasyonu bulunmakta. Bu durum ulaşımı oldukça kolay bir hale getirdiğini söyleyebiliriz. Metro dışında bir diğer ulaşım olarak taksiden bahsetmek gerekirse, trafik çilesini dert etmezseniz taksi ile yolculuk edebilirsiniz. New York’u en güzel şekilde keşfetmek için yürümeniz daha doğru olacaktır. Ancak unutmamanız gereken bir şey daha var. New York oldukça büyük bir şehir olduğu için her yere yürüyemezsiniz.

New York’ta Konaklama

New York şehrinde ulaşım rahatlığından ötürü kalacağınız yerin konforu dışında bir önemi bulunmuyor. Bütçenizin durumuna göre bir çok temiz ve konforlu mekan bulabilirsiniz. Ancak Times Meydanı’nda konaklamak istiyorsanız fiyatların oldukça pahalı olduğundan bahsedebiliriz.

Konaklama için bir püf nokta vermemiz gerekirse, internetten promosyonları takip ederek uygun fiyata oldukça lüks yerlerde konaklayabilirsiniz.

İnstagram : http://www.instagram.com/cagrisahin/

Kaynak: http://cagrisahin.com/detay/new-york-notlarim

Etiketler: » »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

9+8 = ?