logo

06 Aralık 2018

Instagram Fenomeni Çağrı Şahin, New York’ta gidilmesi gereken yerleri sevenleriyle paylaştı

Instagram fenomeni Çağrı Şahin, New York seyahatinde nereleri gezdiğini sevenleriyle paylaştı. Ayrıca takipçilerine New York’a gitmeleri durumda gezmeleri gereken yerleri paylaştı.

Instagram fenomeni Çağrı Şahin, Manhattan gezisine dair notlarını sevenleriyle paylaştı. Manhattan turu, Manhattan’da nereler gezilmeli, Manhattan’da dikkat çekici yerler neresi gibi sorularına bu haberimizde yanıt bulacaksınız.

Amerika’ya gidip Manhattan’ın meşhur yerlerine gitmeden olmaz. Peki Manhattan’da gidilmesi gereken yerleri ne kadar biliyorsunuz? Manhattan’a gidip bu yerlerde fotoğraf çekilmeden olmaz diyebiliriz. İşte New York’un simgesi sayılan Manhattan’da gidilmesi gereken o yerler.

Manhattan Skyline

Manhattan adasının güzide yapılarından bir tanesi. Adına şarkı bile yapılmış bu binaya mutlaka gitmeniz ve manzaranın tadını çıkarmanız gerekmektedir.

Özgürlük Heykeli

Bir çok Amerikan yapımı filmlerde de gördüğünüz üzere Özgürlük Anıtı veya diğer adıyla Özgürlük Heykeli, ABD’nin New York şehrindeki Liberty adası üzerinde bulunmaktadır. Feribotlarla ulaşımın sağlandığı Özgürlük anıtı 1886 yılında inşa edilmiştir. Amerika’nın simgesi olarak adlandırılan bu heykel aynı zamanda gözlem kulesidir. Ayrıca Özgürlük anıtı, dünyanın en çok bilinen ve en çok ziyaret edilen anıtı ünvanını elinde bulunduruyor. New York’a giden turistlerin hemen hemen hepsi Özgürlük anıtını ziyaret etmiştir. Her yıl milyonlarca turist özgürlük anıtını ziyaret ediyor.

Brooklyn Köprüsü

Amerika Birleşik Devletlerinin New York kentinde bulunan Brooklyn köprüsü East River üzerinde bulunuyor. Brooklyn ile Manhattan’ı birbirine bağlayan Köprü 13 yılda tamamlandı. Brooklyn Köprüsü tamamlandığı zaman dünyanın en geniş köprüsü unvanını eline aldı.

Times Square (Times Meydanı)

New York’un en bilinen meydanı olarak adlandırabiliriz. New York’a her giden turistin mutlaka storysinde paylaştığı bu meydandan günde milyonlarca insan geçiyor.

Bu saydığımız mekanların yanı sıra New York’a gidip görmeden fotoğraf çekilmeden olmayacak birkaç mekan daha sıralayalım.

Central Park, Empire State Binası, Metropolitan Sanat Müzesi, Rockefeller Center (Rockefeller iş merkezi), Grand Central Terminali, 11 Eylül Anıtı ve Müzesi, Chinatown, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi, Roosevelt Adası, Charging Bull heykeli gibi yerleri ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

İnstagram : http://www.instagram.com/cagrisahin/

Kaynak: http://cagrisahin.com/detay/new-york-notlarim

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?