logo

04 Aralık 2018

Galatasaray’dan flaş Kulüpler Birliği kararı!

Galatasaray kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak, TFF ve MHK açıklaması geri çekilene kadar Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacaklarını duyurdu!

Kulüpler Birliği’nin Galatasaray hariç 17 kulübün imzasıyla paylaştığı MHK ve TFF açıklamasının ardından Galatasaray’ın demeçler dışında alacağı karar merak konusuydu. Sarı-kırmızılılar, son dakika gelişmesi olarak kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı ve açıklama geri çekilene kadar Galatasaray’ın Kulüpler Birliği toplantılarına katılmayacağını duyurdu. İşte o açıklama:

“Kuruluşundan bu yana mensubu olduğumuz ve yönetim kurulunda da bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı’nın, yönetim kurulu kararı olmaksızın, 28 Kasım 2018 Çarşamba günü yapmış olduğu yazarı meçhul, her üyeye farklı aktarıldığı görülen açıklama, Türk futbol ailesini derinden sarsmıştır.

Bu, Türk futbol camiasını ayrıştırmaya, ötekileştirmeye ve bölmeye yönelik, haddini aşan bir açıklamadır.

Bununla birlikte, metinde yer alan eşit, adil, dürüst, hilesiz oyunla ilgili temennileri yürekten paylaşıyoruz.

Bu bağlamda, ilkeli duruşlarını koruyan Anadolu Kulüplerine, dürüst futbol adına teşekkür ediyoruz.

Türk futbolunun birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik bu bildiri, sonuçsuz kalacak bir çabanın eseridir.

Bu aşamada, Galatasaray Spor Kulübü olarak, söz konusu açıklama geri çekilene ya da tüm paydaşların vicdanını rahatlatacak şekilde düzeltilene dek, Kulüpler Birliği Vakfı’nın toplantılarına katılmayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ”


(Sözcü/Skor)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?