logo

14 Haziran 2018

Fatma Girik, ‘Talat Bulut’ savunması olay olunca geri adım attı!

FOX’teki ‘Yasak Elma’nın ‘Halit’i Talat Bulut’un (62) kostüm asistanı Özge Şimşek’i (19) dudağından öperek taciz ettiği iddia edilmişti. Yaşanan bu olayın ardından usta oyuncu Fatma Girik, ‘Talat öyle şey yapmaz’ açıklamasında bulunmuştu

Fatma Girik, sözlerinin basına ‘Talat Bulut’u savundu’ şeklinde yansımasının ardından şu açıklamayı yaptı:

”Heyecanla meslektaşımı savundum. Çünkü kalbimden geçen buydu. Bir kez daha düşününce, o gencecik kızcağızın da hakkını yemek istemedim. İşin mahkemeye taşınması en doğrusu olmuş. Umarım adalet haklıdan yana olur.”

”KALIBIMI BASARIM Kİ YAPMAZ” DEMİŞTİ

Fatma Girik, “Çok severim. Doğru düzgün bir aile babasıdır. Kalıbımı basarım ki, böyle bir şey imkansız. Niye herkes çıkıp zamanında “taciz edildim” dememiş! Korkmuşlar mı Talat’tan? Çünkü yalan” diyerek meslektaşını korumuştu.

56 YÖNETMENDEN TALAT BULUT’A ŞOK!

Bu arada sinema ve dizi sektöründe herkes Özge Şimşek’in yanında kenetlendi.

‘Yasak Elma’nın oyuncularından sonra dün de 56 yapımcı ve yönetmenden Özge’ye büyük destek geldi.

ARTIK KAPILAR KAPALI

İşte ortak bildiri: ”Sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olaylarının yaşandığını biliyor, son bulması için elimizden geleni yapıyoruz. ‘Kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz. Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.”(Posta)

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?