logo

23 Haziran 2018

Erdoğan’dan Muharrem İnce’nin seçim çağrısına cevap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye Esenyurt Mitingi’nde çok sert yüklendi. Erdoğan, İnce’nin seçim çağrısı ile ilgili, “Bay Muharrem diyor ki ‘okulların bahçesinde yatın, sandalyede oturun. Ben de diyor YSK önünde yatacağım’. Hayırdır ya. Demek ki bu şimdiden kaybettiğini anladı. Öyle anlaşılıyor. Burası hukuk devleti hukuk, guguk devleti değil bay Muharrem” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenyurt Mitingi’nde Muharrem İnce’ye yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Muharrem İnce’nin “Gün ışımadan okulların bahçesinde olun. Bir gün uyumayın bir şey olmaz. Sandık başlarından ayrılmayın.” çağrısını sert sözlerle değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muharrem İnce’nin sözlerine yanıtı şu şekilde:

“KAYBEDECEĞİNİ ŞİMDİDEN ANLADI”

“Bay Muharrem diyor ki ‘okulların bahçesinde yatın, sandalyede oturun. Ben de diyor YSK önünde yatacağım’. Hayırdır ya. Demek ki bu şimdiden kaybettiğini anladı. Öyle anlaşılıyor. Ne yapacakmış? YSK’nin önüne gidip tehdit sallıyor.

“HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALDIK”

Bay Muharrem biz hukuk devletindeyiz. Bu devlet gukuk devleti değil. Şunu da bil siz o CHP zihniyetinin açık oy kapalı tasnifi bu ülkede siz yaptınız. Kime oy veriyor buna baktınız. CHP’ye oy verip vermediğine baktınız. Tasnifini kendiniz yaptınız. Ak parti iktidarından 16 yıldır böyle bir şey oldu mu? Ama siz yaptınız yaparsınız. Biz şu an itibariyle bütün güvenli olarak her türlü tedbiri aldık.

“GÜVENLİKÇİ GELİR MÜDAHALE EDER”

Sandık güvenliği her sandıkta her partinin temsilcisi var mı? Daha ne konuşuyorsun. Her partide olmayan hiçbir siyasi parti yok. Kaldı ki 100 metre mesafeydi kaldırdık onu sandık görevlisi hemen oradaki güvenlik ekibine haber verdiği anda güvenlikçi gelir müdahale eder. Biz bunu başardık. Tüm Türkiye’ye şu anda ekranları başındaki milletime sesleniyorum. Oradaki güvenlik ekiplerine söylediğiniz anda buna müdahale eder.

Milletime AK Parti’ye gönül verenlere sesleniyorum sakın ha rehavete kapılmak yok. Bütün arkadaşlarınızı, akrabalarınızı alın sandığa götürün. Buradaki rehavet Allah muhafaza bizi zora sokar. Sakın.. Çok daha farklı olan reform niteliğindeki Türkiye inşallah bu sistemle uçuşa geçecek. Muassır medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkacak. Bu farklı sistemle inşallah diğerlerinin akıllarına bile gelmeyeni gerçekleştireceğiz” diye konuştu.(mynet)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?