logo

10 Mart 2018

Ercan Yazgan son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ercan Yazgan son yolculuğuna uğurlandı. Üsküdar Şakirin Camii’nde düzenlenen cenaze törenine usta sanatçının çok sayıda meslektaşı katıldı.

Geçtiğimiz hafta felç geçirerek hastaneye kaldırılan 71 yaşındaki oyuncu Ercan Yazgan yaşamını yitirdi. ‘Bizimkiler’ dizisinde ‘Kapıcı Cafer’, ‘Kaygısızlar’ dizisinde ‘Memnun’ karakteriyle sevenlerinin gönlünde taht kuran usta sanatçı için Üsküdar Şakirin Camii’nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Ercan Yazgan’ın cenazesi namazdan önce cami avlusuna getirildi. Yazgan’ın tabutunun üzerine Fenerbahçe bayrağının konulduğu görülürken, cenaze törenine ailesi, sevenleri ve meslektaşları katıldı. Ercan Yazgan’ın oğlu Can Yazgan, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.

Usta sanatçı ile en son geçtiğimiz yıl görüştüklerini ifade eden oyuncu Ferdi Akarnur, “Bir kafede oturduk, sohbet etik. İyiydi, bir şeyi yoktu. Ayın birinde telefonla görüştüm, hastanedeydi” dedi.

Ercan Yazgan’ın oğlu Can Yazgan, “Beyninin pıhtı atması sonucu komplikasyonlar oluştu. O şekilde kendisini kaybettik” ifadelerini kaydetti.

“ÇOK HÜZÜNLÜYÜZ”

‘Bizimkiler’ dizisinde Ercan Yazgan’la birlikte oynayan Ali Uyandıran, “Çok hüzünlüyüz. Uzun yıllar beraber çalışmışlığın ötesinde bir dostluk yaşadık” şeklinde konuştu.

Tiyatrocu Süheyl Uygur, “Bizim çocukluğumuz. Çok üzüldüm. Türk tiyatrosunda çok güzel eserler bıraktı. Nurlar içinde yatsın” dedi.

“ÇOK ERKEN GİTTİ”

Oyuncu Nuri Alço da Yazgan’ın ölümüne çok üzüldüğünü belirterek, Çok erken gitti. Çok güzel bir insanı kaybettik. Başımız sağolsun” ifadelerini kullandı.(Vatan)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?