logo

06 Temmuz 2018

Ebru Şancı’dan dehşete düşüren paylaşım

Türkiye’de kadına yönelik şiddet, tecavüz, istismar, baskı ve cinayetler artarken, sivil toplum kuruluşları, gazeteciler, kadınlar, eğitimciler ve bazı siyasiler, kadına yönelik çürümüş bakış açısıyla, cinsiyetçi anlayışla mücadele için canını dişine takmışken, eski manken Ebru Şancı Instagram’da yaptığı paylaşımla kelimenin tam anlamıyla dehşete düşürdü. Şancı, çocuk istismarcılarının ameliyatla kadına dönüştürülmesini ve genelevlerde çalıştırılmasını önerdi.

Türkiye, çocuk istismarı ve cinayetleriyle sarsılırken, toplumun tüm katmanları istismar ve kadına yönelik şiddete karşı mücadeleye koyulmuşken, bir dönem skandal haberlerle gündeme gelen magazin figürü Ebru Şancı akıllara zarar bir paylaşım yaptı.

Instagram hesabında 330 bin takipçisi bulunan Şancı’nın “Tecavüzcüleri kadın yapıp ömür boyu genelevlerde çalıştıralım” teklifi kan dondurdu. İki çocuk annesi bir kadın olan Şancı’nın kadın varlığını aşağılayan akıl almaz ifadeleri büyük tepki çekti.

“HADIM EDECEĞİNİZE…”

Dehşete düşüren paylaşım bununla da kalmadı. Şancı şu ifadeleri kullandı: “Asamıyorsunuz anladık! Biz de bizim vergilerimizle bunlara içeride bakmanızı istemiyoruz…. Hadım edeceğinize çok daha iyi bir fikrim var. Sokakta köpek kovalayacaklarına bu şerefsizlere gitsinler!! Ayrıca burs olmaz haram yemesin kızar sokak hayvanlarına mama ve tedavide kullanılsın. (Son cümlesinde ne dediği anlaşılamıyor)

Kendisini manken olarak tanıtan ve futbolcu Alparslan Öztürk’le evlendikten sonra gözlerden uzak bir hayat sürmeye başlayan Şancı, paylaşımını yoruma kapadı. Ancak kadın varlığını akıl almaz şekilde aşağılayan insanlık dışı öneri, kısa sürede sürede sosyal medyada yayıldı. Birçok yurttaş, sadece istismarla değil, cinsiyetçi anlayışla ve cehaletle de mücadele edilmesi gerektiğini yazdıkları paylaşımlarını takipçileriyle paylaşarak Şancı’ya tepki gösterdi.

İŞTE O PAYLAŞIM

(Sözcü)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?