logo

14 Ağustos 2017

E-devlet açılmıyor. E-devlet Erişim Sorunu Vatandaşları Mağdur Etti

Tüm devlet uygulamalarını tek çatı altında toplayan e-devlet uygulamasına hata nedeniyle erişim problemleri yaşanıyor. Bugün binlerce vatandaş e-devlet’e giriş yapmak istediklerine hata ile karşılaşırken, bir açıklama yayınlayan BTK e-devlet giriş hatasını ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bugün yaşanan ve binlerce vatandaşı mağdur eden e-devlet giriş hatası hakkında yapılan açıklamada; “Uygulamaya girişte yaşanan hataların çözümü içi çalışmalar devam ediliyor denildi.

E-DEVLET GİRİŞ HATASI VATANDAŞLARI MAĞDUR ETTİ

Bugün binlerce vatandaş, e-devlet uygulamasına erişmekte problem yaşıyor. e-devlete girmeye çalışan vatandaşlar, şu mesajla karşılaşıyor: “İşleminiz devam ediyor, lütfen beklemeye devam ediniz… Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeniyle işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir.” “birazdan işlem sonucunuz görüntülenecektir” mesajı veriliyor fakat, sayfada herhangi bir düzelme meydana gelmiyor.

E-DEVLET NEDEN AÇILMIYOR?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetkilileri, yaşanan sorunla ilgili açıklama da bulundu. Yetkililer, “Üniversite tercihleri e-devlet üzerinden yapılıyor. Bu nedenle bir yoğunluk yaşanıyor.. Gecikmeli de olsa işlem yapılıyor” ifadelerini kullandı.

E-DEVLET GİRİŞ HATASI ÇÖZÜMÜ

E-devlet işlemi yapmak isteyen vatandaşlar hata ile karşılaşırken BTK tarafından açıklama yapıldı. “İşleminiz devam ediyor, lütfen beklemeye devam ediniz… Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeniyle işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir.”

Aslında uyarı olarak “birazdan işlem sonucunuz görüntülenecektir” mesajı çıksa da, mesaj ekranı öylece kalıyor ve bekliyorsunuz.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?