logo

22 Ocak 2018

Demet Akbağ’ın sessizliğine Barış Atay isyan etti

Uzun zamandır tek başına oynadığı ‘Sadece Dikdatör’ oyunu önce Artvin’de yasaklanan daha sonra İstanbul Kadıköy’de ve son olarak da Ankara’da yasaklanan Barış Atay, Demet Akbağ’a isyan etti.

Ankara Valiliği, Onur Orhan’ın yazdığı, Caner Erdem’in yönettiği ve Barış Atay’ın sahnelediği ‘Sadece Diktatör’ oyunu, süresiz olarak yasakladı. Valilik kararında, yasaklamaya gerekçe olarak ‘huzur ve güvenliğin sağlanması’ gösterildi.

Oyuncu Barış Atay, oyunun son olarak Ankara’da yasaklanmasının ardınadan Oyuncular Sendikası Başkanı olan Demet Akbağ’ın sessizliğine isyan etti. Yurt çapında getirilen engelleme ve yasaklara şu ana kadar her hangi bir tepki göstermeyen Demet Akbağ’ı kişisel Twitter hesabından etiketleyen Atay, ”Bugün; Ankara valiliği, oynadığım oyunu yasakladı.Onunla yetinmedi,Ankara sınırları içerisinde,benim içinde olduğum,sinema, sinevizyon,sergi,söyleşi vb her şeyi süresiz yasakladı.Kurucu üyelerinden biri olduğum sendikanın başkanısınız ya! Haberdar olmak istersiniz…” ifadelerini kullandı.(Cumhuriyet)

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?