logo

20 Şubat 2020

Damla Can’dan çarpıcı açıklamalar

Tüm reyting kategorilerinde zirveye yerleşen Survivor 2020 tüm hızıyla devam ediyor. Parkurlarda hızı ve gücüyle dikkat çeken birçok ismin olduğu yarışmayı Survivor Panorama sunucularından Damla Can’la konuştuk.

Eski bir Survivor olan Damla Can, bu yıl kadın yarışmacıların çok iyi olduğunu ve şampiyonun yüksek ihtimal kadınlardan çıkacağını söylüyor.

“SURVIVOR KADINLAR İÇİN DAHA ZORLAYICI”

Survivor’ın kadınlar açısından daha zorlayıcı olduğuna vurgu yapan Damla Can, “Hadi şunu kabul edelim. Biz kadınlar daha duygusal varlıklarız. Erkekler öyle mi? Daha dayanıklı ve güçlüler. Duygularını içlerinde yaşarlar. Ama biz duygusal ve anneyle bağımız kuvvetli olduğu için Survivor’da bunun sıkıntısını yaşıyoruz” dedi.

“SURVIVOR’DA TEMİZLİK SIKINTI”

“Zorluklar bununla da sınırlı değil” diyen Damla Can, “Temizliğe de düşkünüz. Erkeklere göre daha titiziz. O yüzden Survivor temizlik açısından kadınları daha çok zorluyor. Tabii şunun altını çiziyorum; sporcu kadınlar bu zorlukları daha kolay atlatabilir. Çünkü onlar zor şartlarda eğitiliyorlar zaten” diye konuştu. Açlık söz konusu olduğunda ise kadın, erkek herkesin eşit derecede gözünün döndüğüne vurgu yapan Damla Can, “Erkekler de, kadınlar da aynı oranda açlıktan çekiyor. Hatta erkekler daha fazla kilo kaybediyor” dedi.

“EVRİM VE AYCAN AĞLAMAK DA HAKLI”

Evrim ve Aycan’ın ağlamalarını sorduğumuz Damla Can, onlara hak verdiğini de söylüyor. 2016’da aynı duruma kendisinin de düştüğünü hatırlatan Damla, “Yarışmanın ilk günleri ağlamak, özlem çekmek çok normal. Düşünsenize, bilmediğiniz bir ortama giriyorsunuz. Yattığınız yer farklı, arkadaş ortamınız farklı. Hüzünlenmek ve ağlamak çok doğal. Birkaç hafta sonra tamamen adalı oluyor ve ağlamamayı öğreniyorsunuz” diye konuştu.

“KADIN YARIŞMACILAR ÇOK DAHA İYİ”

Bu yıl kadın yarışmacıları erkeklere göre çok daha iyi bulduğunun altını çizen Damla, “Şu tablo gösteriyor ki; bu yıl Survivor şampiyonunun kadın olma ihtimali çok yüksek” dedi.

HABERİN DEVAMI…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?