logo

24 Nisan 2020

Cüneyt Özdemir’den Kaftancıoğlu’na: Yüzüme söyleyin zırvalarınızı!

Gazeteci Cüneyt Özdemir, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun konuk olduğu kanallarda kendisi hakkında konuştuğunu söyleyerek “Buyrun bu akşam 20.00’de canlı yayına beklerim. Bir de benim yüzüme karşı söyleyin bu zırvalarınızı…” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden aylık 258 liraya arazi kiraladığı ve Cumhuriyet’in “Boğaz’da kaçak var” başlığıyla duyurduğu haberin ardından, CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş Altun’un evinin fotoğrafını çektiği iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada “CHP ilçe başkanına kamunun malını koruduğu, halkın hakkını hukukunu gözettiği için kimse dokunamaz. Devletin nüfuzu halkın hakkını korumak için var ve bunu isteseniz de istemeseniz de öğreneceksiniz! Şehir eşkiyası hukuk tanımayıp kaçak iş yapanlara denir bunu da öğreneceksiniz!” demiş, gazeteci Cüneyt Özdemir de bu açıklamanın ardından Kaftancıoğlu’nu eleştirmişti.

Canan Kaftancıoğlu’nun konuk olduğu kanallarda, isim vermeden kendisiyle ilgili konuştuğunu söyleyen Özdemir “Kendisi yandaş kanallara çıkıp (adımı vermeye cesaret edemese de) hakkımda atıp tutuyor. Bir sürü zırva, iftira…” ifadelerini kullandı.

‘HAKKIMDA ATIP TUTUYOR’

Özdemir, bu eleştirilerinden sonra Kaftancıoğlu’nun kendisi hakkında ifadeler kullandığını savunarak şunları söyledi:

“Korona günlerinde işi gücü bırakıp kafayı Fahrettin Altun’a takan İstanbul il Başkanı Sayın Canan Kaftancıoğlu’nu eleştirmiştim. Anlaşılan çok ağırına gitmiş. Kendisine yandaş kanallara çıkıp (adımı vermeye cesaret edemese de) hakkımda atıp tutuyor. Bir sürü zırva, iftira…

Buyurun bu akşam 20.00’de canlı yayına beklerim. Bir de benim yüzüme karşı söyleyin bu zırvalarınızı… Bakın sizin arkanızda bir dediğinizi iki etmeyen CHP İl Örgütü var. Bir dediğinizi iki etmiyorlar. Ben Tek!

30 yıllık gazeteci geçmişimleyim, o kadar…”

(Cumhuriyet)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?