logo

29 Ekim 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çekici mesaj!

Cumhuriyetimizin 94. yılı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde devlet erkânı Anıtkabir’i ziyaret etti. Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dikkat çekici bir mesaj verdi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberinde bulunan devlet erkânı Aslanlı Yol’dan geçerek, ulu önder Atatürk’ün mozolesine geldi. Erdoğan’ın, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk’ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ardından da İstiklal  Marşı okundu.

CUMHURBAŞKANI’NDAN DİKKAT ÇEKEN MESAJ!

Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı: “Aziz Atatürk, bugün ağır bedeller ödeyerek sahip olduğumuz son devletimiz cumhuriyetimizin 94. yıl dönümünü büyük bir heyecanla idrak ediyoruz.  Bizlere emanetiniz olan bu Türkiye Cumhuriyeti, her satırı kahramanlıklarla her safhası fedakarlıklarla dolu çetin bir mücadelenin eseridir. İstiklal Harbi’mizi zaferle taçlandıran, cumhuriyetimize hayat veren ruh hamdolsun tıpkı 94 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Tarihe 15 Temmuz Destanı olarak geçen şanlı direniş, bu ruh ve iradenin tüm ülke sathında tecessüm etmiş halidir.  Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıl dönümünü kutlarken, başta zat-ı aliniz ve silah arkadaşlarınız olmak üzere, tüm gazilerimizin hatıralarını saygıyla yad ediyor,  şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?