logo

12 Ekim 2017

Cep Telefonu Faturaları Ucuzlayacak!

Hükümet cep telefonu faturalarıyla ilgili düğmeye bastı. Yüksek tutarlı faturaların önüne geçmeyi torba tasarıyla hedefleyen hükümet kanadı, başta internet olmak üzere haberleşme hizmetlerinde bulunan Özel İletişim Vergisi’nde %7.5 indirime gidiyor. Böylelikle kabarık faturalar biraz daha hafifleyecek.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba tasarının en önemli bölümlerinden olan Telekomünikasyon ile ilgili olan maddeler kabul edildi. Kabul edilen maddelere göre, Haberleşme hizmetlerinde bulunan Özel İletişim Vergisi’nde indirim kararı alındı ve %7.5’luk indirimin faturaları hafifletmesi öngörülüyor.

MALİYE BAKANINDAN GSM OPERATÖRLERİNE UYARI!

Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan GSM operatörlerine uyarı geldi. Ağbal, GSM operatörlerine seslendi ve vergi indiriminin faturalara yansıtılması gerektiğini söyleyerek “ Hükümet Özel İletişim Vergisi’nde indirim yaptı. Siz de bu indirimi faturalara yansıttı. Buradaki düzenleme tüketici için yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

2020 YILINA KADAR KÖY BAKKALI, BERBER VE KAHVEDEN GELİR VERGİSİ ALINMAYACAK!

Mahalle olan binlerce köydeki bakkal kahve ve berberlere müjdeli haber geldi. Hükümet 2020 yılına kadar gelir vergisi muafiyeti getirdi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?