logo

11 Aralık 2020

Bu kişilere aşıyı sakın yapmayın!

İngiltere’de ilaç düzenleme kurumu, Pfizer ve BioNTech’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı ile ilgili flaş bir açıklamada bulundu. Edinilen son dakika bilgilerine göre İngiltere’de ilaç düzenleme kurumu, aşının önemli alerjik reaksiyon geçmişi olanlara yapılmaması tavsiyesinde bulundu.

Gelen son dakika bilgilerine göre; İngiltere’de ilaç düzenleme kurumu, Pfizer ve BioNTech’in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının önemli alerjik reaksiyon geçmişi olanlara yapılmaması tavsiyesinde bulundu.

İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA) Başkanı June Raine, yaptığı açıklamada, “Geçen akşam, alerjik reaksiyonlarla ilgili iki vaka raporunu inceledik. Kapsamlı klinik denemelerde bunun görülmediğini biliyoruz.” dedi.

Raine, ilk aşı yapılanların daha savunmasızlardan oluştuğuna dikkati çekerek bu konudaki tavsiyeyi acilen ilgili taraflara ileteceklerini bildirdi.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu (NHS) Tıp Direktörü Prof. Stephen Powis ise alerjik reaksiyon geçmişi bulunan her iki kişinin de iyileşmekte olduğunu belirtti.

Powis, alerjik vakaların ardından MHRA’nın önemli alerjik reaksiyon geçmişi olan kişilere bu aşının yapılmaması tavsiyesinde bulunduğunu açıkladı.

Pfizer ve BioNTech’in geliştirdiği Kovid-19 aşısı, dünyada ilk kez dün İngiltere’de kullanılmaya başlanmıştı. (Hürriyet)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?