logo

01 Kasım 2017

Bitcoine yoğun talep Türk borsalarına erişimi güçleştirdi!

6.545 dolar (25 bin TL) ile yeni bir rekor daha kıran Bitcoin`e artan talep bu paranın işlem gördüğü Türkiye`deki internet sitelerine erişimde güçlük yaşanıyor.

Dünyanın en çok kazandıran para birimi olarak gösterilen bitcoin dün CME’nin yaptığı açıklama sonrası rekor üstüne rekor kırmaya devam ederken bu paranın işlem gördüğü Türkiye’deki sitelere yoğun talep nedeniyle erişimde güçlükler yaşanıyor.

HENÜZ AÇIKLAMA YAPILMADI!

Türk Bitcoin borsalarının resmi hesaplarından henüz durum ile ilgili bir açıklama yapılmamasına karşın, borsalara erişim piyasanın en hareketli olduğu dakikalarda sağlıklı şekilde sağlanamıyor.

6 BİN 504 DOLAR’DAN İŞLEM GÖRÜYOR

Bitcoin şu sıralar günlük bazda yüzde 1,07 artışla 6 bin 504 dolardan işlem görüyor.

BİTCOİN’DE VADELİ KONTRAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

ABD’nin ticari mal borsası Chicago Ticaret Borsası (CME), dün yaptığı açıklamada dijital para bitcoin için vadeli kontratları yıl sonuna kadar işleme açmayı planladığını duyurdu.

VADELİ KONTRATI İŞLEME AÇMAYA KARAR VERİLDİ!

Dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olarak gösterilen CME’nin Başkanı ve CEO’su Terry Duffy, “Gelişen kripto para piyasalarına müşteri ilgisindeki artışı dikkate alarak, bir bitcoin vadeli kontratı işleme açmaya karar verdik” dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?