logo


31 Temmuz 2017

Birol Güven: Özür dileriz

Yıllar sonra yeniden televizyon ekranlarına dönen ‘Çocuklar Duymasın’ isimli dizinin son bölümünde ‘gizli FETÖ propagandası’ yapmakla suçlanan senarist ve yapımcı Birol Güven özür diledi.

Dizinin dün ekrana gelen son bölümünde kütüphane rafında ‘Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları’ adlı kitabın gözükmesi ‘FETÖ propagandası’na yorulmuş, sosyal medyada o sahneye ait ekran görüntüleri paylaşılmıştı.

Dikkatli seyircilerin gözünden kaçmayan o ayrıntı tepki toplarken yapımcı Birol Güven, açıklama yapmak zorunda kaldı ve özür diledi.

İşte Güven’in kamuoyu açıklaması:

30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir.

Sözkonusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır.

Sanat yönetmenimiz savunmasında “Kitabı okumadığını, içeriğini bilmediğini, konusu hakkında hiç bir fikri olmadığını, tamamen aksesuar amaçlı kullandığını ve kendisinin herhangi bir kötü niyetinin olmadığını” belirtmiştir. Kitabın içeriğine haberler çıktıktan sonra vakıf olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu belirtmiştir.

Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.

Etiketler:

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

10+8 = ?