logo

30 Ağustos 2018

BİM’in sattığı Apple’lar sahte çıktı, şirket ihtarname çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Iphone satışlarını durdurduğunu açıklayan BİM’in sattığı Apple ürünlerin sahte olduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Alican Uludağ’ın haberine göre; Apple INC’in Türkiye’deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs’ta BİM ’e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin Apple tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

İhtarnamenin sonuç bölümünde, BİM tarafından Apple markasının haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuvar cinsi taklit eşyaların imha edilerek Apple’a teslim edilmesi, taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi. Ayrıca, BİM ’in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak Apple’a bildirilmesi de talep edildi. BİM’in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?