logo

02 Mayıs 2021

Beylikdüzü Vip Masaj Salonu

Beylikdüzü masaj salonu merkezimizde masör ve masöz çalışanlarımız yer almaktadır. Masör kas ağrısı ya da ödem gibi pek çok şikayet ile gelen kişilere yalnızca ellerini kullanarak, bir kısıtlama yapmadan ovma işlemi yapan erkek çalışandır. Masöz ise ağrı ya da benzeri pek çok şikayet ile gelen kişilere ellerini ya da masaj aletlerini kullanarak terapi yapan ve ağrıların azalmasına yardımcı olan kadın çalışandır. Sizlere daha iyi hizmetler verebilmek adına masör ve masözlerimizde bulunması gereken özellikler vardır.

Masöz ve masözlerde bulunması gereken ilk özellik güçlü olmalıdır. Bunun sebebi ise uzun süre ellerini kullanarak ovma işlemi yapmaları gerekmektedir. Aynı zamanda uygulamaya gelen kişiler ve kendi hijyenleri için temiz ve bakımlı olmaları gerekmektedir. Müşteri ile yakın temasta bulundukları için temizliklerini günü birlik yapmaları daha avantajlıdır. Herhangi bir bulaşıcı hastalık anında, hekimler tarafından uygun görülen tedaviler uygulanmalıdır. Bakım hizmeti için gelen kişiler stresli ve gergin oldukları için uygulama yapan kişilerin daha sakin yapıda olmaları da önemli bir noktadır. Uygulama esnasında kimileri konuşup bilgi almayı tercih ederken kimiler sessiz kalıp dinlenmeyi tercih etmektedir. Bu durumlar için çalışanlar yeterli bilgiye sahip olmalı ve bu bilgileri gerektiğinde aktarabilmelidir. Bakım hizmetlerinde direkt müşteri ile temas halinde olunur. Müşteriyi rahatsız edecek hizmetlerden kaçınılması gerekmektedir. Aksi takdirde çalışana yaptırımlar uygulanmaktadır.

Beylikdüzü masaj salonu olarak tüm çalışanlarımızda sizleri memnun edecek özellikler bulunmaktadır. İletişime geçerek istediğiniz masajın çeşidini çalışanlarımız ile belirleyerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

DÜNDEN BUGÜNE MASAJ UYGULAMASI

Geçmişten günümüze kadar masaj ve dokunma yöntemleri kullanılmaya ve geliştirilmeye devam edildi. Çin, Hindistan ve Mısır’da yer alan eski kaynaklara göre hastalık önleme ve tedavi için oldukça sık tercih edilmekteydi.

Masaj uygulamaları ilk olarak Çin’in yazılı kaynaklarında görülmekteydi. Bu yazılı kaynaklara göre “Sabahın ilk saatlerinde, uykudan hemen sonra kan dinlenmiş ve sinirler gevşemiş, el ile yapılan darbeler soğuk algınlığını önlemektedir.” şeklinde ifade edilmektedir. Tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat’ta “Doktor özellikle ovuşturma konusunda deneyimli olmalıdır. Ovuşturma hareketleri gevşek olan eklemleri güçlendirirken kasılmış olan eklemleri de gevşetir.” şeklinde ifadelerde bulunmuştur. Aynı zamanda Hipokrat omuz çıkıkları ve kas yırtılmalarından sonra yeterli düzeyde uygulamanın yararı olacağını da belirtmiştir. Deneysel fizyolojinin kurucusu sayılan Galenos yaraların tedavisi için gerekli olan yöntemleri araştırmıştır. Masaj uygulamalarının sağlıklı yaşam için gerekli olduğunu öne sürmüştür. Galenos’a göre “ Uygulama yapılan yerler yumuşar, bunun en iyi göstergesi ise uygulama yapılan alanın canlı bir renk taşıması olmuştur.” şeklinde açıklama yapmıştır. Ünlü Türk düşünür İbn-i Sina ise “Hekimlerin yalnızca hastalıkların tedavisi için değil, sağlığı sürdürmeleri için de uygulamaları göz önünde bulundurmalıdır.” şeklinde açıklama yapmıştır. Aynı zamanda sağlığın korunabilmesi için spor faaliyetlerinin yanı sıra ovma uygulamalarının da yararlarına değinmiştir.  Yukarıda sayılan tüm sebeple nedeniyle sizler de kendinize değer veriyorsanız. Beylikdüzü merkezinde bulunan masaj salonumuza gelmelisiniz. Daha Fazla Bilgi Almak için web sitemizi ziyaret ediniz. https://www.beylikduzumasajsalonu.info.tr/

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?