logo

19 Ekim 2017

Baykal’ın durumuyla ilgili yeni açıklama

CHP’nin eski Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumuyla ilgili açıklamayı Rektör Prof. Dr. İbiş yaptı.

“CİDDİYETİNİ KORUYOR”

Profesör Dr. İbiş’in yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Deniz Baykal’ın durumu yine ciddiyetini koruyor. Bilinci halen kapalı. Hayati bulguları kontrol altında tutuluyor. Deniz Bey’in durumunda herhangi bir belirgin anormallik bulunmuyor. Bu durumun güzel yönü. Nörolojik olarak konuşmak gerekirse nörolojik durumu dünle aynı.  Beyin bulguları da dünle aynı. Sosyal medyada konuşulanların aksine Deniz Baykal’ın durumunda düne nazaran kötüye gidiş anlamında bir sonuç yok.”

“SOLUNUM DESTEĞİ SAĞLANIYOR”

Sosyal medya’da Deniz Baykal’ın beyin ölümü gerçekleştiğine dair çıkan haberler üzerine açıklama yapan Prof. Dr. İbiş, “ Kendisine cihazlı solunum desteği sağlanıyor. Uyutulma işlemi devam etmektedir. Sosyal medyada Deniz Bey hakkında spekülatif haberler çıkıyor. Beyin ölümüne dair kesinlikle bir şey yok.” İfadelerini kullandı.

“TÜM AÇIKLIĞIYLA BİLGİLERİ PAYLAŞIYORUZ”

Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkındaki bütün bilgileri paylaştıklarını açıklayan Prof. Dr. İbiş, “Biz tüm açıklığıyla sizlerle her türlü bilgiyi paylaşıyoruz. Ümidimiz elbette var.” İfadelerini kullandı ve  Deniz Baykal’a yeni bir operasyon yapılıp yapılmayacağı konusuna da son noktayı koydu. “Şu dakika itibariyle yeni bir operasyon söz konusu değil.”

“GEREKEN AÇIKLAMAYI BİZ YAPIYORUZ, BAŞKA MECRALARA İTİBAR ETMEYİN”

Sosyal medyada ve bazı basın kuruluşlarında kaynağı belli olmayan asılsız haberlerin dolaştığının hatırlatılması üzerine Prof. Dr. İbiş, “Basın mensupları arkadaşlarımdan ricam, lütfen bizim dışımızda herhangi bir yerden duyduğunuz iddialara itibar etmeyin.” şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?