logo


Aynı isimde 4 kişi, aynı günlerde öldü! Mahalleli kurban kesti

Kütahya’nın Tavşanlı İlçesi’nde son 1 yıl içerisinde aynı mahallede yaşayan ve adı Halil olan 4 kişi öldü. Tesadüfler bu kadar da değil. Kazaların hepsi cuma ve cumartesi günü meydana geldi. Mahalleli yaşananlardan dolayı 14 küçükbaş hayvan kurban etti

Çukurköy Mahalle Muhtarı İsmail Akkoç, son 1 yıl içerisinde meydana gelen kazalarda Çukurköy Mahallesi’nden 4 Halil’in yaşamını yitirdiğini hatta geçtiğimiz günlerde meydana gelen kazada da Halil isimli vatandaşın eşinin de kaza hayatını kaybettiğini söyledi. Muhtar Akkoç, “Son günlerde mahallemizde trafik kazaları arttı. Mahalleden 5 kişi bu kazalarda hayatını kaybetti. 4’ünün adı Halil bir de Halil isimli mahallelinin eşi vefat etti. Bizler de mahalledeki gençlerin girişimleri ile para toplandık ve 14 küçükbaş hayvan alıp kurban kestik” diye konuştu.

AYNI GÜNLER

Kazaların cuma ve cumartesi günü meydana gelmiş olduğuna dikkat çeken Muhtarı İsmail Akkoç, “Mahallemizden 4 Halil’in hayatını kaybettiği kazaları ilginç kılan bir diğer ayrıntı ise kazaların cuma ve cumartesi günü meydana gelmiş olması. En son meydana gelen Halil isimli vatandaşın eşinin hayatını kaybettiği kaza ise cuma günü, diğer gençlerin kazaları ise cumartesi günü gece 03.00’ten sonra meydana geldi” dedi.

HEPSİNİN ADI HALİL

En son meydana gelen trafik kazasında kayınvalidesinin hayatını kaybettiğini söyleyen Çukurköy mahallesi sakini Mehmet Tunç, kayınpederinin isminin de Halil olduğunu söyledi. Tunç, “Son zamanlarda meydana gelen kazalar hep oldu. Hayatını kaybedenlerinde isimleri Halil, kazaya karışanların ismi Halil. Benim de en son meydana gelen kazada ise kayınvalidem hayatını kaybetti. Aynı olayda kayınpederim Halil de yaralandı. Onun durumu şu anda iyiye gidiyor” diye konuştu.

Son kazalardan dolayı üzüntü duydukları için aralarında para toplayarak 14 küçükbaş hayvan kestiklerini söyleyen Ümit Arslan ise “Mahallemizde meydana gelen kazalar için herkes elini taşın altına koydu ve para toplandı” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Posta

Etiketler: »

Share
#

SEN DE YORUM YAZ

8+9 = ?