logo

02 Kasım 2018

Aydilge: ‘Hastalığımla barışığım’

Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel Salt’ın Kanal D’de sunduğu ‘2. Sayfa’ programına konuk olan Aydilge, rahatsızlığıyla ilgili ilk kez açıklamada bulundu. Aydilge, vitiligo hastası olduğunu ve bununla barışık yaşadığını anlattı.

Ünlü şarkıcı Aydilge, ciltteki renk hücrelerinin ölmesiyle beyaz lekelerin oluşmasına neden olan hastalık için çok fazla insanın bunalıma girdiğini ve kendi görüntülerinden utanıp, saklandıklarını dile getirdi.

Ellerindeki ve vücudundaki lekeleri olduğu gibi kabul ettiğini dile getiren Aydilge, tüm vitiligo hastalarına, “Lütfen kendinizi saklamayın, bizler olduğumuz gibi vitiligomuzla, yaralarımızla, berelerimizle de güzeliz. Bunu çirkin ya da acayip değil, bizi diğerlerinden farklı kılan özel bir hediye olarak da düşünebiliriz” dedi.

Toplumsal konulardaki düşüncelerini sosyal medya üzerinden çektiği videolarla dile getiren Aydilge, vitiligo hastalarının da utanmaması gerektiğinin altını çizdi.

VİTİLİGO HASTALIĞI NEDİR?

Dış derinin renk kaybına uğramasıyla oluşan beyaz plaklarla seyreden bir deri hastalığı olan vitiligo, bağışıklık sisteminin yanlış programlanarak, ciltte bulunan dost melanositlerin görevinin kısıtlanmasıyla ortaya çıkıyor.(mynet)

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?