logo

08 Şubat 2019

Avrupa Karayolu Taşımacılığı

Avrupa kıtası çok geniş yüz ölçümüne sahiptir ve üzerinde tam 64 ülke barındırmaktadır. Batı Avrupa sınırları içerisinde yer alan ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Krallık, Fransa, Hollanda, İrlanda, İsviçre, Lihtenştayn, Lüksemburg ve Monako’dur. Doğu Avrupa sınırları içerisinde yer alan ülkeler; Beyaz Rusya, Bulgaristan, Çek cumhuriyeti, Macaristan, Moldova, Polonya, Romanya, Slovakya ve Ukrayna’dır. Kuzey Avrupa sınırları içerisinde yer alan ülkeler; Danimarka, Estonya, Finlandiya, İsveç, İzlanda, Letonya, Litvanya ve Norveç’tir. Son olarak Güney Avrupa sınırları içerisinde yer alan ülkeler ise Andorra, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, İspanya, İtalya, Karadağ, Makedonya, Malta, Portekiz, San Marino, Sırbistan, Slovenya, Vatikan ve Yunanistan’dır.

Türkiye’nin metropol şehri İstanbul’un bir yakası Avrupa kıtası coğrafyasında yer aldığından,   uluslararası karayolu taşımacılığında İstanbul, ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısıdır. Türkiye,  Asya ile Avrupa, Avrupa ile Uzakdoğu, Avrupa ile Avrasya, Asya ile Amerika-Britanya ülkeleri arasında köprü görevi sağlayan transit bir bölgede yer aldığından karayolu taşımacılığı için kritik öneme sahip ülkedir.

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında uluslararası ticaret anlaşmalarının yapılması, dünya ekonomisinin gelişmesine katkı sağlarken, lojistik ve taşımacılık sektörüne olan talebin de katlanarak artmasını sağlamıştır. Proje Global Lojistik olarak; Akdeniz Bölgesi’nin Mersin şehrinde yer alan merkez ofisimizle karayolu taşımacılığı hususunda artan talepleri karşılamak için, karayolu ile tır taşımacılığı, parsiyel taşımacılık ve komple taşımacılık gibi lojistik hizmetlerimiz bulunmaktadır. Türkiye’den Avrupa ülkeleri ya da tersi istikamette gerçekleştirdiğimiz karayolu taşımacılığı faaliyetlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?