logo

28 Mayıs 2018

Aslıhan Gürbüz isyan etti: Ben de işçi çocuğuyum

Oyuncu Aslıhan Gürbüz, Instagram hesabından yaptığı “İşçi çocuğuyum ben, işten çıkarılmayı da sendikayı da grevi de lokavtı da bilirim” paylaşımıyla sendikalı oldukları için işten çıkarılan Flormar işçilerine destek oldu.

Sendika üyesi oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan 119 Flormar işçisinin direnişine bir destek de oyuncu Oyuncu Aslıhan Gürbüz ‘den geldi.

Instagram hesabından Flormar işçisine destek paylaşımlarında bulunan Gürbüz, sendikalı oldukları için işçiler işten çıkarıldıysa Flormar’ın boykot edilmeyi hak ettiğini vurguladı.

Gürbüz paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

İşçilerinizi (%80’i kadın) sendikaya üye oldukları için işten çıkardığınız doğru mudur?? Kadına yönelik kozmetik ürünü üretirken kendi işçisini Ramazan’da işten atan, üstelik de bunu sırf sendikaya üye oldular, atılan arkadaşlarına el salladılar, destek oldular diye yapıyorsan @flormarturkiye olarak, bu konuya hassasiyet gösterecek tüketicinin boykotunu da hak ediyorsun.

Sen neden dert edindin bu kadar derseniz. İşçi çocuğuyum ben, işten çıkarılmayı da sendikayı da grevi de lokavtı da bilirim. Gerçekten bir haksızlık var ise tüketici olarak boykota gitmek isterim. Gerçekten işçilerin hakkı yeniyor ise firmanın ürünü almamak ile ıslah edebilirim, bu da benim hakkım. Umarım gerçekler çıkar.

“Ben yapılan duyurunun resmiyetine ve gerçekliğine pek itimad etmedim. Gerçekten bilen, açıklayacak olan var mı! Petrol-İş Sendikası açıklama yapmış mı?”

Oyuncu Aslıhan Gürbüz , Instagram hesabından yaptığı “İşçi çocuğuyum ben, işten çıkarılmayı da sendikayı da grevi de lokavtı da bilirim” paylaşımıyla sendikalı oldukları için işten çıkarılan Flormar işçilerine destek oldu.(cumhuriyet.com.tr)

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?