logo

27 Ekim 2019

Aristo Diyeti ile ilgili bilmek istedikleriniz

Gönül Ateşsaçan diyeti olarak da adını bildiğimiz Aristo Diyeti yurt dışında da birçok ünlü tarafından uygulanmış popüler diyet programlarından bir tanesi.
Uygulanan diyetler her ne kadar kişiye özel olsa da ortalama birkaç haftada 1-2 beden incelmeyi ve bunun kalıcılığını sağlayan bir diyet Aristo Diyeti.
Diyet adını, ünlü düşünür Aristo’nun vejetaryen beslenme biçiminden alır.

Diyet programlarına rağmen ideal kilosuna kavuşamayan ya da verdiği kiloları hızla geri alanlar için farklı ve güzel bir deneyim.
Aristo diyeti Dr Gönül Ateşsaçan’ın kozaterapi ile birlikte uyguladığı ve oldukça başarılı sonuçlar sunan bir program. Amaç daha fazla çiğ gıda tüketerek ve kozaterapi yöntemi ile epifiz bezinin uyarılmasını sağlayarak kolay, hızlı ve en önemlisi de kalıcı kilo vermek.

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Program 3 bölümden oluşmaktadır;
Programın 1.bölümünde 3 hafta boyunca % 80 ‘i tamamen çiğ sebze ve meyve tüketiyoruz. 3 hafta boyunca yumurta, yağı azaltılmış süt, yoğurt, peynir, beyaz et gibi proteinler, çiğ yeşil sebze ve şeker oranı düşük meyveleri tercih ederken gluten içerikli ekmek, makarna, pilav ve diğer gluten içerebilecek hiçbir besini tüketmiyoruz. Yani gluten kesinlikle yasak! Haftada 2 gün mutlaka sebze meyve detoksu yapıyoruz. Sebze & meyve detoksu ile bağırsakları düzenliyoruz.
2.bölümde kozaterapi ile epifiz bezini temizleyerek aç kalmadan, mutsuz olmadan hızlı ve kalıcı kilo vermeyi amaçlayan özel terapi kısmına geçiyoruz. Frekans tedavisi ile özel bireysel ya da grup halinde alabileceğiniz kozaterapi ile epifiz bezi temizlenerek hormonların düzenlenmesi, melatonin, seratonin düzeylerinin dengelenmesi sağlanmış oluyor. Epifiz bezi, hormonların tamamını düzenleyerek bedenin fiziksel tüm sisteminin sağlıklı olarak yönetilmesini sağlayan beyinde bezelye tanesi büyüklüğünde önemli bir organımızdır. Bunun yanı sıra epifiz ve hipofiz bezi böbreklerden sonra kan dolaşımının ve damarlaşmanın en yoğun olduğu yerdir. Epifiz bezinin aktivasyonu ne kadar uyarılırsa stres, yaşlanma, kanser ve hipertansiyon gibi çağımızın olmazsa olmaz sıkıntılarına karşı ciddi bir savunma ve korunma sağlanmış oluyor. Aynı zamanda ruhsal farkındalık ve bilinç düzeyinin artmasına da katkıda bulunuyor. Kısaca epifiz bezinin sağlığımız üzerindeki etkisi, duygusal ve zihinsel sağlık için gerekli olan hormonları salgılamasıdır ve çok önemlidir. Epifiz bezinin kireçlenmesiyle çocukluktan sonra yaratıcılıkta ve bağışıklıkta düşüş, kilo alma, kanser gibi rahatsızlıklar yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Bunu önlemek için de ne kadar doğru beslenir, doğru terapilerle epifiz bezi uyarılımını sağlarsak daha mutlu ve sağlıklı bir yaşama kavuşmuş oluruz.
3.bölümde haftada 2 gün sebze &meyve detoksuyla bağırsakları düzenledikten sonra beslenme programının içine, deniz yosunu, kara lahana, şalgam yaprağı, hardal otu, kereviz, çin salatası, badem, vişne, muz, acı biber, börülce gibi hormonların düzenlenmesini sağlayan özel besinler ekliyoruz. Beraberinde kızılcık, rezene, anason, sarı kantaron, papatya gibi özel karışımlı bitki çayları da mevcut.

Birebir danışmanlık için www.gonulatessacan.com dan iletişime geçilmesi tavsiye olunur.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?