logo

11 Aralık 2020

AÖL 2. dönem kayıt ve kayıt yenileme Ocak ayında…

Eğitim hayatına açık lise ile devam edenler AÖL kayıt ve kayıt yenileme işlemi tarihlerini merak ediyor. MEB’in internet sitesinde yer alan iş takvimine göre, AÖL 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 2. dönem kayıt Yenileme işlemleri, 4 Ocak’ta başlayacak ve 31 Ocak’a kadar devam edecek.

Eğitim süresi 4 yıl 8 dönem olan AÖL için öğrenciler kayıt ve kayıt yenileme işlemi tarihlerini araştırıyor. AÖL kayıt işlemlerin ne zaman başlayacak sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı yanıt verdi. Biz de AÖL kayıtları hakkında ayrıntılı bilgileri haberimizde düzenledik.

AÇIK LİSE KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

AÖL KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

AÖL’de kayıt yaptıracak öğrenciler şu adımları izleyecek. Öğrencilik durumu sistem üzerinde aktif veya donuk olan öğrenciler, katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdığı günün, mesai saatinin bitemesini bekleyecekler. Öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler Halk Eğitimi Merkezi veya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerine müracaat ederek kayıt yenilme işlemlerini yaptıracaklardır. Öğrencilik durumu Aktif hâle gelen öğrenciler, sisteme girerek sınava girecekleri dersleri seçerler. Ders seçimindeki tüm sorumluluk öğrenciye aittir.

18 yaşından gün almamış olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin yılda 2 dönem, 3. Dönem sınavının ilk günü itibariyle 18 yaşından gün almış olanların ise yılda 3 dönem kayıt yenilemeleri zorunludur. Öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.(Sözcü)

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?