logo

29 Ağustos 2020

Akvaryum için Isıtıcı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akvaryum aydınlatma ve akvaryum ısıtıcısı konuları balıklarınızın uzun ve sağlıklı bir hayat yaşaması için oldukça önemlidir. Balıklarınızın yaşaması için akvaryumun belirli bir ısıda sabit olması gerekmektedir. Özellikle kış aylarında bu ısının arttırılması gerekebilir. Suyun belirli seviyede ısınmasını sağlayan ve su sıcaklığının bu seviyede kalmasını sağlayan ekipman ise akvaryum ısıtıcısıdır. Akvaryum sıcaklığının 24 ve 26 derecede olması balıklarınızın sağlıklı olması için gereklidir. Su ısıtıcı seçerken de dikkat etmeniz gereken birçok faktör bulunmaktadır. Akvaryumunuzun ebatları ve akvaryumdaki balık sayısı gibi detaylar, akvaryum ısıtıcısı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli hususlar arasındadır. Genel olarak 4 farklı ısıtıcı çeşidi bulunmaktadır. Bu ısıtıcı çeşitlerinin tamamını da Evcilal olarak sizlere sunmaktan mutluluk duyarız. Sitemiz üzerinden filtreli, in line, suya daldırılabilen ve suyun içine yerleştirilebilen modellere göz atabilirsiniz.

Akvaryum Filtresi

Akvaryum filtresi balıklarınızın ve sualtı yaşamı dostlarınızın sağlıklı ve hijyenik bir ortamda hayatını sürdürmesini sağlamaktadır. Akvaryumda kullanılan iç filtreler, mekanik temizliğin sağlanmasına destek olan ekipmanlardır. Aynı zamanda filtreler suyun içindedir. Bundan dolayı da dışarıdan gelen havanın suyun içine verilmesi ile balıklarınız için oksijeni de sağlamış olurlar. İç filtre seçimi konusunda merak ettiklerinizi her zaman bizlere sorabilirsiniz. Hangi filtrenin akvaryumunuz için en sağlıklı olduğuna karar verirken mutlaka akvaryum büyüklüğü ve akvaryum içindeki balık sayısına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Akvaryum Isıtıcı

Akvaryum ısıtıcı modelleri çubuk şeklindedir. Balıklarınızın ideal ısıda akvaryumda hayatta kalmasını sağlamaktadır. Bunun yanı sıra akvaryumun başlangıç su sıcaklığı, ısıtıcı seçiminizde en önemli konuların başındadır. Akvaryumdaki canlıların yaşamasını sağlayan en önemli unsurların başında gelen akvaryum ısıtıcısı için seçimlerinizi her zaman kaliteden yana yapmanız önemlidir. Su ısısı, beslediğiniz akvaryum canlılarına göre farklı özelliklerde olmalıdır. Bu sebeple de akvaryum ısıtıcısı için mutlaka içinde yaşayan balıkların cinsi hakkında net bilgi sahibi olarak, doğru ısıtıcıyı seçmeniz gerekmektedir. Şayet akvaryum uygun sıcaklıkta değilse, aniden yükseliyor ya da aniden düşüyorsa balık dostlarınızın sağlığı bozulabilir, ani ölümler gerçekleşebilir. Bu sebeple de doğru akvaryum ısıtıcısını tercih etmeniz gerekir. Evcilal olarak sizlere en uygun fiyatlı, en kaliteli akvaryumları sunmaktan mutluluk duyarız.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?