logo

22 Şubat 2020

Adepan Bondex Sünger Çeşitleri

Turkish Acoustic Projeler

Adepan sünger çeşitleri izolasyon malzemeleri arasında yüksek derzlere sahip akustik sünger çeşididir. Akustik ses yalıtım ürünleri birçok çeşide ayrılmaktadır adepan süngerler doğru bir şekilde üretilmesi halinde en doğru hammaddeler kullanıldığı taktir de ses yalıtımında sizlere çok fazla katkı sunmaktadır. Adepan bondex süngerlere geçmeden önce ses izolasyonu nedir öğrenelim. Ses izolasyonu içeriden ve dışarıdan ses geçiş kaybını sağlayan akustik bir olaydır. Bu ses izolasyonu ses içeride hapsederek ses iletimini kesmede yardımcı olur. Hepimiz biliyoruz ki gürültü kirliliği günümüz dünyasında en önemli sorun haline gelmiştir ve önüne geçilemez bir hale gelmiştir. Fakat en az seviyeye indirebiliriz. Şimdi adepan bondex süngerlere göz atalım. Adepan süngerler akustik süngerler arasında daha fazla ses emilimine sahip akustik süngerlerdir. Tavan ve duvar ses izolasyonların da kullanılır. Zeminlerde kullanılması önerilmez. Çeşitleri de mevcuttur bunlar ise; rulo bondex sünger, akustik bondex sünger, bariyerli bondex sünger ve yapışkanlı bondex süngerdir. Şimdi bu çeşitleri tek tek açıklayalım.

Turkish Acoustic Projeler

Rulo bondex süngerler rulo şeklinde olup top şeklinde satılmaktadır. Bir ruloda 10m² bulunur ve 10 mm – 100 mm arasında kalınları mevcuttur. Kalınlıklara göre fiyatları değişkenlik gösterebilir. Oldukça da kullanışlı bir üründür. Akustik bondex süngerler ise tavan ve duvarlarda kullanılır ve kullanıcılar tarafından oldukça tavsiye edilen bir akustik malzemedir. Ses emilim ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlamıştır. Bu sayede istenmeyen sesleri en az seviyeye indirir. Bariyerli bondex sünger ise iki adepan bondex sünger arasına epdm ses bariyeri lamine edilerek ortaya çıkan bir akustik ses süngeridir. Bu bariyerli bondex süngerler sesi müthiş bir şekilde içeride hapsederek ses iletimini kesmektedir. Yapışkanlı bondex süngerler ise kendinden yapışkanlı olarak lamine edip sadece sök – tak mantığı ile çok kolay bir şekilde istediğiniz alana uygulayabilirsiniz. Adepan süngerlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Evlerde, ofislerde, toplantı salonları, sinema salonları, jeneratör ve motor kabinlerinde kullanabilirsiniz. Dilerseniz adepan bondex süngerlerin kullanım alanlarını inceleyelim.

Turkish Acoustic Projeler

Evlerde öncelikle ses izolasyonu olmazsa ne olur inceleyelim. Evlerde kullanılan adepan sünger tavan ve duvarlarda kullanılır. Zeminlerde kullanılması asla tavsiye edilmez. Akustik bondex sünger kullanarak istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek evinizde huzurlu bir ortam oluşturabilirsiniz. Evlerde yaşadığımız genel sorun komşumuzdan gelen ve dışardan gelen seslerdir. Sesi hapsetmek istiyorsanız bariyerli bondex sünger kullanmalısınız. Daha kolay uygulanması içinde yapışkanlı bondex sünger önerilir. Böylece uyguladıktan sonra istenmeyen sesleri en az seviyeye indirebiliriz. Evimizde rahatlıkla dinlenebilir ve ailemizle keyifli vakit geçirebiliriz.

Turkish Acoustic Projeler

Adepan süngerler jeneratör ve motor kabinlerinde de kullanılır. Genellikle bariyerli bondex sünger kullanılır. Jeneratör ve motor kabinlerinin yüksek ses seviyesi insanları rahatsız etmektedir. Jeneratör ve motor kabinini bütün alanına uyguladığınız bariyerli bondex sünger sesin içeride hapsedilmesini sağlayarak müthiş bir akustik sağlamış olursunuz.

Ofislerde de diğer kullanım alanlarında da olduğu gibi tavan ve duvarlarda adepan ses geçirmez süngerler kullanabilirsiniz. Ofislerde yaşadığımız genel sıkıntı, personellerin kendi aralarında konuşması ve personellerin telefonla konuşmasıdır. Bu sorun yüzünden çalışma saatleriniz verimsiz geçmektedir. Uygulayacağınız akustik bondex sünger, yapışkanlı ve bariyerli adepan bondex sünger kullanabilirsiniz. Uyguladığınız zaman istenmeyen sesleri en seviyeye indirerek ofiste daha verimli vakit geçirebilirsiniz.

Turkish Acoustic olarak tüm ses izolasyon sorunlarınıza kesin ve doğru çözümler sunmaktayız. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü ve mutlu referanslarımızla her zaman müşterilerimizin yüzünü güldürmekteyiz. Ses izolasyon süngeri sertifikalıdır. Son derece kaliteli ve yerli ürünlerimizde her zaman müşterilerimizin yanındayız. Ses izolasyon süngeri gayet kaliteli olup kullanımı çok basittir. Sizin isteğinize bağlı olarak da kendinden yapışkanlı hale getirip uygulamasını daha kolay hale getirebilirsiniz. Turkish Acoustic her zaman hizmetinizdedir.  

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/ses-yalitimi.html

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?