logo

06 Kasım 2017

ABD’de büyük şok! Teksas’ta kiliseye kanlı saldırı!

Teksas’ta kiliseye kanlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 26 kişi hayatını kaybederken 24 kişi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren şahıs ölü olarak ele geçirildi…

TEKSAS YEREL BASINI SON DAKİKA OLARAK DUYURDU

Teksas yerel basını haberi son dakika olarak duyurdu. Teksas’ın Sutherland Springs bölgesinde silahlı bir kişi, bir kiliseye girerek etrafa ateş açtı.

TEKSAS VALİSİ ACI BİLANÇOYU AÇIKLADI!

Teksas Valisi, saldırıda 26 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yerel kaynaklarda yaşamını yitirenler arasında 2 yaşında bir çocuğun ve kilise papazının 14 yaşındaki kızının da olduğu bilgisi yer aldı.

“SİLAH DEFALARCA ATEŞLENDİ…”

Bölge sakinlerinin aktardığına göre, saldırgan silahını defalarca ateşledi ve yeniden doldurdu. Saldırının yaşandığı sırada kilisede yaklaşık 50 kişinin katıldığı bir dua seremonisi olduğu belirtildi. San Antonio’nun 30 kilometre doğusunda yer alan Sutherland Springs’te bulunan kilisenin bölgede kurulan ilk “vaftiz kilisesi” olduğu belirtiliyor.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Saldırganın 26 yaşındaki ABD’li eski asker Devin Kelley olduğu bilgisi paylaşıldı. Saldırganın evli ve bir çocuk babası olduğu öğrenildi. Silahını bırakıp kaçan saldırgan aracının yanında ölü bulundu. Kilise dışında biriyle çatışmaya giren Teksaslı saldırganın çelik yelek giydiği açıklandı. Federal yetkililer saldırının nedeninin belli olmadığını belirterek “Terörizm bağlantısına dair işaret yok” açıklamasında bulundu.

SALDIRGAN AİLESİNİ DE KATLETTİ

Yerel medyada yer alan habere göre; saldırgan kendi ailesini de katletti.

SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ

Wilson bölgesinden Şerif Joe Tackitt, saldırganın vurularak etkisiz hale getirildiğini açıkladı

TRUMP’TAN KİLİSE SALDIRISINA İLK TEPKİ

ABD Başkanı Donald Trump, Teksas’ta bir kilisede yaşanan katliamla ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı. Trump Teksas’taki katliamla ilgili, “Olanları Japonya’dan takip ediyorum. Tanrı, Sutherland Springs’teki insanların yanında olsun” ifadelerine yer verdi.

Uzakdoğu gezisi kapsamında Japonya’da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, 27 kişinin öldüğü, 24 kişinin yaralandığı Teksas’taki kilise saldırısıyla ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından olayla ilgili paylaşımda bulunan Trump, “Tanrı Tanrı, Sutherland Springs’teki insanların yanında olsun. FBI ve savcılar olay yerinde. Olanları Japonya’dan takip ediyorum.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?